زالی: بیمارستان‌ها آماده موج پنجم کرونا باشند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 06 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۱۲۴۶
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۷
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، بر آمادگی بیش از پیش بیمارستان‌ها برای مواجهه با موج پنجم کرونا تأکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 "علیرضا زالی" در وبیناری که با رؤسا و مدیران بیمارستان‌های پایتخت با محوریت آمادگی در برابر پیک پنجم کرونا برگزار شد، با هشدار به پیک پنجم کرونا، خواستار آمادگی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی برای پذیرش بیماران جدید در روز‌های آتی شد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به فعال‌سازی کمیته‌های ترخیص در بیمارستان‌ها، در پیک‌های قبلی کرونا افزود: این کمیته‌ها نقش بسیار مؤثری را در گردش بیمارستانی و شناورسازی تخت‌های بیمارستانی داشتند که باعث می‌شود مدیریت بیمارستان برای تصمیم‌گیری درباره تخت‌های بیمارستانی با چابکی بیشتری عمل کنند؛ بنابراین ضروری است که برای آمادگی در برابر پیک پنجم کرونا نسبت به راه‌اندازی کمیته ترخیص اقدام شود.

دکتر زالی ادامه داد: برای حفظ و افزایش کیفیت خدمات ارائه شده به بیماران، آرایش تیم‌های درمانی باید به گونه‌ای باشد که اواخر هفته و در روز‌های تعطیل نقصانی در ارائه خدمات به بیماران ایجاد نشود.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه هم اکنون در آستانه خیز پنجم کرونا هستیم، نسبت به ضرورت آمادگی برای توسعه و راه‌اندازی بخش‌های جدید در بیمارستان‌های پایتخت تأکید کرد.

وی خواستار مدیریت اعمال جراحی غیرضروری و بخش‌های غیرکرونایی بیمارستان‌ها در دوران پیک جهت ظرفیت‌سازی برای بیماران کرونایی شد.

دکتر زالی با هشدار به احتمال واکسن گریز بودن واریانت جدید کرونا، بر ضرورت حساسیت کادر بهداشت و درمان برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفاظت از خود در برابر بیماری کرونا تأکید کرد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه راه‌اندازی درمانگاه‌های سرپایی کرونا برای تزریق رمدسیویر در پیک‌های قبلی کرونا در تهران تجربه بسیار موفقی بوده است، خواستار توجه ویژه رؤسای بیمارستان‌ها به این تجربه به عنوان یک استراتژی روشن برای کاهش بار بیمارستان‌ها و بار ویروس در گردش در سطح شهر شد.
 
دکتر زالی، تغییر در الگوی سنی مراجعان، تلفیق علائم گوارشی با علائم تنفسی، سرعت در بستری بیماران در بخش‌های مراقبت‌های ویژه، کوتاه بودن فاصله زمانی بین ابتلای اولیه تا بستری در بیمارستان و درگیری شدید ریوی را از ویژگی‌هایی دانست که هم اکنون در اکثر بیمارستان‌های پایتخت درباره بیماران کرونایی مشاهده می‌شود.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران همچنین سامانه ۶۰۷۰ را سامانه‌ای بسیار پرکاربرد برای تسهیل در جایابی بیماران دانست و خواستار تقویت آن شد.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸.۷۹°    ۲۰.۹۹°