۱۰ درصد دانش‌آموزان هنوز کتابهایشان را نخریده اند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 08 مرداد 1400
کد خبر : ۸۲۱۲۹۶
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ تير ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۶
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: ۹۰ درصد دانش آموزان خرید‌های اینترنتی کتاب‌های درسی خود را انجام داده‌اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 حسن ملکی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: ۹۰ درصد دانش آموزان خرید‌های اینترنتی کتاب‌های درسی خود را انجام داده و ۱۰ درصد دانش آموزان باقی مانده اند که شامل دانش آموزان پایه‌های اول، هفتم و دهم می‌شوند که هنوز کتاب‌های خود را خریداری نکرده اند.

وی افزود: فروش اینترنتی کتاب‌های درسی تا شهریور ادامه دارد، اما خانواده‌ها هر چه سریعتر نسبت به خرید کتاب‌ها اقدام کنند، چون بعد از شهریور امکان خرید وجود نخواهد داشت و خانواده‌ها ناچار به خرید کتاب‌ها از بازار آزاد با چند برابر قیمت خواهند شد.

وی گفت: نرخ کتاب‌ها امسال ۲۵ درصد بیشتر از پارسال است.
 
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی تصریح کرد: امسال کتاب درسی جدید و نونگاشت نداریم، اما همه کتاب‌های درسی دارای بارکد هوشمند خواهند شد که می‌توانند اطلاعات بیشتری از مطالب درسی در اختیار دانش آموزان قرار دهند.
ملکی افزود: دانش آموزان می‌توانند با اسکن کردن از این بارکد‌ها به اطلاعات بیشتری درباره هر درس دسترسی پیدا کنند.
وی گفت: کتاب‌ها امسال بر اساس آموزش حضوری تألیف شده است و هیچ بخشی از آن‌ها حذف نخواهد شد، اما شیوه نامه تدریس کتاب را در شرایط آموزش حضوری و یا مجازی تدوین کرده ایم که نحوه تدریس هر درس در شرایط مختلف را در اختیار معلمان قرار می‌دهد.
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی افزود: محتوا و روش‌های مناسب تدریس برای آموزش مجازی هر درس مشخص شده است که در اختیار معلمان قرار خواهد گرفت.
آقای ملکی گفت: در شیوه نامه آموزش مجازی کتاب‌ها سهم والدین و نحوه کمک آن‌ها به فرزندان خود نیز مشخص شده است.
وی به سؤالات کنکور سراسری امسال نیز اشاره کرد و افزود: امسال ۵۸ سؤال آزمون سراسری ۱۴۰۰ یا خارج از کتاب و بخش‌های حذف شده و یا بسیار دشوار و اشتباه بوده اند.
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: سؤالات آزمون سراسری امسال باید بر اساس آموزش مجازی و خارج از بخش‌های حذف شده کتاب درسی بود که این رعایت نشده است.
آقای ملکی تأکید کرد: بخش‌های حذف شده کتاب درسی برای کنکور امسال از مدت‌ها قبل در اختیار سازمان سنجش قرار گرفته بود و نباید جز سؤالات کنکور امسال قرار می‌گرفت.
وی ادامه داد: این موارد را به سازمان سنجش اعلام کرده ایم و خواستار این هستیم که بین آموزش و پرورش و سازمان سنجش کارگروهی تشکیل شود تا موارد اعلامی را بررسی کنند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °