۷۴ درصد شهر‌های کشور در وضع قرمز و نارنجی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 مرداد 1400
کد خبر : ۸۲۱۳۰۱
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ تير ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۳
معاون کل وزارت بهداشت گفت: ۷۴ درصد شهر‌ها، در شرایط قرمز و نارنجی هستند و چاره‌ای جز رعایت پروتکل‌های بهداشتی نداریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 "ایرج حریرچی" در گفتگو با برنامه "تیتر امشب" شبکه خبر با بیان اینکه جبهه اصلی مقابله با ویروس کرونا در پیک پنجم جنوب کشور است، گفت: هفته گذشته نزدیک به ۱۰۰ هزار مورد بیمار جدید شناسایی شد و بیش از ۱۰ هزار مورد بستری مثبت و بیش از هزار فوتی داشتیم، در تهران هم میزان بستری ۴۷ درصد افزایش پیدا کرده است.
 

معاون کل وزارت بهداشت علت سیر افزایشی بیماری را ناشی از کاهش رعایت پروتکل‌ها دانست و افزود: رعایت دستور‌العمل‌های بهداشتی در استان‌های مختلف به ۶۵ درصد رسیده است و در ۳ استان به زیر ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

حریرچی گفت: متاسفانه ۶۵ درصد افراد ماسک نمی‌زنند.

معاون کل وزارت بهداشت افزود: علی‌رغم تعطیلی مدارس و منع رفت و آمد شبانه و اعمال مقررات شهر‌های قرمز و نارنجی، میزان تردد اجتماعی در ماه خرداد حدود ۵ درصد بیشتر از شرایط عادی بوده است.


حریرچی گفت: بهترین راه و سریع‌ترین راه برای رسیدن به شرایط عادی واکسیناسیون عمومی است

او ضمن عذرخواهی از مردم بابت تاخیر در واکسیناسیون بیان کرد: اکنون شرایط تزریق واکسن به افراد بالای ۷۰ سال ۷۲ درصد و در هرمزگان به ۷۵ درصد است.

معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به ورود حدود ۲ میلیون هزار دز واکسن به کشور گفت: در ۱۱ روز آینده میزان واردات واکسن به ۷ میلیون خواهد رسید و در کنار این تحویل واکسنهای ایرانی هم سرعت بیشتری خواهد گرفت.

حریرچی از مردم خواست تا وقتی که واکسیناسیون عمومی انجام می‌گیرد همچنان پروتکل‌های بهداشتی و اجتماعی را رعایت کنند.


عاطفه عابدینی، دبیر کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان این که به نظر می‌رسد ویروس موج پنجم از نوع دلتاست گفت: ویروس دلتا هم تکثیرش بسیار زیاد است، هم بسیار مسری‌تر از ویروس‌های قبلی است، اما در مورد مرگ و میر این ویروس هنوز زود است که قضاوت کنیم.

او بیان کرد: ویروس دلتا سنین پایین‌تر را بیشتر درگیر می‌کند.

عابدینی افزود: تاکنون در ۱۰۶ کشور ویروس دلتا دیده شده است.

دبیر کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: واکسیناسیون به کاهش بیماری و مرگ و میر کمک می‌کند.


وضعیت کرونایی استان مازندارن


سید عباس موسوی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به روند افزایشی موارد ابتلا به ویروس کرونا در استان گفت: حدود ۷۸ درصد از افراد بالای ۷۰ سال در این استان، واکسینه شده‌اند.
 

سه برابر شدن بیمار بستری در بیمارستان امام حسین (ع) تهران


در ادامه برنامه، علیرضا منافی‌ارثی، رئیس بیمارستان امام حسین (ع) بیان کرد: متوسط تعداد بیماری بستری کرونا در هفته‌های گذشته بین ۴۰ تا ۵۰ نفر بود، اما اکنون به ۱۹۰ بیمار بستری رسیده است.


کاهش بیماران بستری بالای ۷۵ سال در موج جدید کرونا

سعیدرضا مهرپور، رئیس بیمارستان شریعتی گفت: با توجه به واکسیناسیون افراد بالای ۷۵ سال از ۱۱۰ بیمار بستری در این بیمارستان فقط ۱۳ نفر بالای ۷۵ سال هستند. این نشانگر تاثیر واکسیناسیون است.

 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °