ابلاغ آیین‌نامه کمک به سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر در حوزه‌های نفت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 08 مرداد 1400
کد خبر : ۸۲۱۳۱۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۷
معاون اول رئیس جمهور آیین‌نامه اجرایی کمک به سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر در حوزه‌های مختلف صنعت نفت را ابلاغ کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر هیئت دولت؛ هیئت وزیران در جلسه شانزدهم تیر ۱۴۰۰ به پیشنهاد وزارت نفت (با همکاری سازمان برنامه و بودجه کشور) و به استناد بند (د) تبصره (۱۸) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، آیین نامه اجرایی بند مذکور را تصویب کرد.

به موجب آیین‌نامه فوق، به شرکت‌های اصلی تابعه وزارت نفت اجازه داده می‌شود به منظور حمایت از سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر، تولید داخلی، طرح‌های توسعه‌ای اشتغال‌آفرین، تقویت اشتغال در حوزه‌های مختلف صنعت نفت و توسعه فناوری و نوآوری با تأیید وزیر نفت تا منبع ۸ هزار میلیارد ریال از محل منابع داخلی خود، به ترتیب مقرر در این آیین‌نامه اختصاص دهند.

اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات زلزله استان خراسان شمالی

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری تصویب‌نامه مربوط به اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات ناشی از زلزله در استان خراسان شمالی را ابلاغ کرد.

هیئت وزیران همچنین در جلسه شانزدهم تیر ۱۴۰۰ به پیشنهاد وزارت کشور و تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور، با تخصیص مبلغ ۴۵۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال (به ترتیب مبلغ ۳۵۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال به صورت هزینه‌ای و مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال به صورت تملک دارایی سرمایه‌ای) به منظور بازسازی بخش‌های خسارت‌دیده به اماکن مسکونی شهری و روستایی و تاسیسات زیربنایی ناشی از زلزله ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ در شهرستان‌های گرمه، جاجرم، مانه و سملقان استان خراسان شمالی به دستگاه‌های اجرایی ذیربط موافقت کرد.

همچنین مبلغ ۶۸۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت (با سود و کارمزد چهار درصد در مناطق روستایی و پنج درصد در مناطق شهری) به منظور جبران خسارات ناشی از وقوع زلزله شهرستان‌های آسیب‌دیده گرمه، جاجرم، مانه و سملقان استان خراسان شمالی پرداخت می‌شود.

بر این اساس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان خراسان شمالی موظفند گزارش عملکرد این تصویب‌نامه را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان‌های برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور ارسال کنند.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °