به واکسیناسیون روزانه ۵۰۰ هزار نفری مصممیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 08 مرداد 1400
کد خبر : ۸۲۱۳۲۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۸
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از امروز باید مصمم شویم روزانه تا۵۰۰ هزار نفر واکسینه شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر سعید نمکی در اجلاس مشترک با فرماندهان سپاه کشور و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی افزود: به روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور هم به صدور دستورالعملی اعلام کردیم که برای واکسینه کردن ۵۰۰ تا۷۰۰هزار واکسن در روز آماده شوند.

وی گفت: طرف‌های قرارداد با تاخیر در انجام تعهدهایشان درحال انجام تعهد درقبال واکسن‌ها به کشور هستند.

وزیر بهداشت افزود: یکی دو واکسن داخلی هم ضمیمه این واکسن‌ها شده است که شاید همین خبر پیامی به طرف‌های قرارداد باشد که تا دیر نشده قرارداد‌ها و تعهدهایشان را اجرایی کنند.

وی گفت: هرچه بتوانیم بیشتر واکسن بزنیم، آسیب پذیری قشر‌های آسیب پذیر کمتر می‌شود حتی یک دُز واکسن شانس گرفتاری‌های وخیم را ۵۰درصد کمتر می‌کند.

دکتر نمکی افزود: قرارمان این است که افراد بالای ۶۰ سال واکسینه شوند. در سیستان و بلوچستان و استان‌های مرزی حتما واکسیناسیون باید از۵۰ سال به بالا باشد و تا نیمه مرداد باید همه گروه‌های هدف با تامین واکسن واکسینه شوند.
 

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه کارمشترک وزارت بهداشت و بسیج و موفقیت طرح شهید سلیمانی گفت: قرار ما این است که پایگاه‌های تجمیعی و غیر تجمیعی از صفر تا صد در اختیار بسیج قرار بگیرد و وزارت بهداشت تامین کننده واکسن باشند و آن‌ها مدیریت مجموعه را برعهده داشته باشند.
 
$sepehr_media_402967_400_300}
 
وزیر بهداشت همچنین گفت: خوشبختانه روند افزایشی بیماری در استان سیستان و بلوچستان متوقف شده و تلاش می‌کنیم بیماری را در استان هرمزگان نیز مهار کنیم. 
 
 
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °