هشدار حریرچی به هرمزگانی‌ها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 03 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۱۳۳۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ تير ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۴
معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هرمزگانی‌ها شیوه نامه‌های بهداشتی شامل، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک را حدود ۳۸ درصد رعایت می‌کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
ایرج حریرچی امروز در جلسه ستاد ملی کرونای هرمزگان در بندرعباس افزود: هرمزگان در زمینه بهداشت فردی و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی جزء استان‌های آخر جدول است.

وی گفت: برای کنترل کرونا در هرمزگان باید بیماستان‌های مبتنی بر امکانات و نیروی متخصص در بندرعباس، بندر لنگه و میناب راه اندازی، بیماریابی فعال، رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، واکسناسیون همگانی و شناسایی لایه‌های مبتلا شده به کرونا در دستور کار قرار گیرد.

حریرچی افزود: مشکلات کمبود تخت، پرستار، بودجه و سی تی اسکن در هرمزگان از طریق وزارت بهداشت پیگیری می‌شود.

معاون کل وزیر بهداشت گفت: بیمارستان‌های صحرایی با کمک نیرو‌های نظامی و ستاد اجرایی فرمان امام در هرمزگان راه اندازی می‌شود.
 
وی با بیان اینکه کیت‌های تشخیصی بیشتری در اختیار هرمزگان قرار می‌گیرد، افزود: در حالی که فوتی بیماران در هرمزگان نسبت به سایر استان‌ها کمتر است، اما مبتلایان به کووید ۱۹ در این استان بیشتر است.

حریرچی گفت: ویروس دلتای هندی در هرمزگان شیوع پیدا کرده و در حال افزایش است.

استاندار هرمزگان نیز گفت: رفت و آمدها، مراسم عروسی و عزا و تجمعات از مهم‌ترین دلیل‌های افزایش کرونا در هرمزگان است.

فریدون همتی افزود: هرمزگان در زمینه دارو، بودجه وکیت تشخیص کرونا نیاز به کمک ویژه دارد. وی گفت: ۲۲۰ تخت بیمارستان ۵۳۱ تخت خوابی بندرعباس تا مهرماه به بهره برداری می‌رسد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲.۷۹°    ۲۶.۹۹°