تردد از مرز‌های غیر رسمی مانع مهار کرونا در سیستان و بلوچستان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 09 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۱۳۵۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ تير ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۳
نماینده ویژه وزیر بهداشت در استان سیستان و بلوچستان گفت: مشکل مهم ما مرز‌های غیر رسمی است که اتباع خارجی به راحتی در آن تردد می کنند و به تبع کرونای هندی نیز وارد کشور می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 حمید سوری در ارتباط تصویری با مجری گفتگوی ۱۸:۳۰درباره آخرین وضع کرونایی این استان گفت: از جنوب استان با واریانت هندی کرونا مواجه شدیم و به تدریج موج همه گیری به مناطق شمالی حرکت کرد.
 
او افزود: عواملی که شرایط این استان را ویژه کرد، یکی ویروس هندی بود که سرعت گسترش و شیوع بالاتری دارد و عامل دیگر این بود که تاکنون پیک حادی در این استان نداشتیم و افراد حساس در استان سیستان و بلوچستان بیشتر بود.

این اپیدمیولوژیست درباره تدابیر اتخاذ شده برای مقابله با موج همه گیری افزود: خوشبختانه استقبال از واکسیناسیون بالا رفته و مراکز توزیع و تزریق واکسن گسترش یافته است.
 
او ادامه داد: از جمعه گذشته نیز واکسیناسیون ۵۰ سال به بالا شروع شده است، طرح شهید سلیمانی را نیز برای بیماریابی، با قدرت بیشتری در استان احیا کرده ایم.

سوری با اشاره به اهمیت شناسایی بیماران برای جلوگیری از افزایش تعداد فوتی‌ها گفت: در ابتدا تعداد تست‌ها در استان کم بود، ولی با دستور ویژه وزیر بهداشت، حجم قابل توجهی کیت تشخیص به دست ما رسید که اکنون نه تنها کمبودی نداریم، بلکه قصد داریم تعداد تست‌ها را در همه پایانه‌ها و مبادی مرزی هم افزایش دهیم.
 
او ادامه داد: البته مشکل بزرگ ما مرز‌های غیر رسمی است که تردد اتباع خارجی به راحتی انجام می‌پذیرد و به تبع آن کرونای هندی نیز راحت وارد کشور می شود.

دکتر سید محمد هاشمی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان دیگر مهمان این گفتگو درباره آخرین وضع بیمارستان‌های زاهدان گفت: با توجه به افزایش انفجاری تعداد بیماران از ابتدای تیرماه نسبت به قبل، تخت‌های بستری در حال پرشدن و تخت‌های ویژه نیز با وجود افزایش تعدادشان، تقریبا پرشده است.

دکتر آبیلی نژاد، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زابل نیز در ارتباط تصویری درباره وضع بیمارستان‌های این شهر گفت: با توجه به اینکه الگوی بیماری تغییر کرده است و بیشتر، جوانان را مبتلا می‌کند، با وجود تخصیص بیمارستان تنفسی و حتی بیمارستان سوختگی به بیماران کرونایی، هنوز با کمبود تخت و افزایش بیماران مواجه هستیم.

بنابراین از مردم شهرمان خواهش می‌کنم از هرگونه تجمع و برگزاری مراسم پرهیز و شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند.

 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶.۵۹°    ۱۷.۹۹°