تأسف از اظهارات نخست‌وزیر اسلوونی در گردهمایی منافقین
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 11 مرداد 1400
کد خبر : ۸۲۱۳۷۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ تير ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۴
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از اظهارات نخست‌وزیر اسلوونی در گردهمایی گروهک منافقین ابزار تأسف کرد و گفت: این اظهارات به هیچ وجه موضع اتحادیه اروپا در قبال ایران نیست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 در پی حضور و گزافه گویی‌های روز گذشته (یکشنبه) نخست‌وزیر اسلوونی در گردهمایی مجازی گروهک تروریستی منافقین، با عنایت به اینکه این کشور در حال حاضر عهده‌دار ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا است، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران عصر دیروز (یکشنبه) در تماس تلفنی با «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، ضمن محکوم کردن اقدام غیرقابل قبول نخست وزیر اسلوونی، خواستار روشن شدن موضع اتحادیه اروپا در این خصوص شد.

ابراز تأسف بورل

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پاسخ ضمن ابراز تأسف بیان کرد که سخنان نخست وزیر اسلوونی و آنچه در گردهمایی عنوان شده به هیچ وجه موضع اتحادیه اروپا در قبال روابط با جمهوری اسلامی ایران نیست.

وی افزود: مواضع اتحادیه اروپا در سطح سران تنها توسط رئیس شورا و در سطح وزرا تنها توسط نماینده عالی بیان می‌شود و سخنان نخست‌وزیر اسلوونی به هیچ روی در ظرفیت اتحادیه اروپا عنوان نشده است.

قابل ذکر است که دیروز (یکشنبه) سفیر اسلونی در تهران به وزارت امور خارجه احضار و ضمن ابلاغ اعتراض شدید کشورمان به وی، درخواست شد تا دولت اسلونی هر چه سریع‌تر در این خصوص توضیح دهد و جمهوری اسلامی ایران متعاقبا واکنش لازم را اتخاذ خواهد کرد.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °