داوطلبان کنکور نگران بخش ریاضی نباشند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 31 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۱۳۷۹
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ تير ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۵
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از امکان حذف سوالات خارج از کتاب مبحث ریاضی به نفع داوطلبان در آزمون کنکور ۱۴۰۰ خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 "ابراهیم خدایی" یکشنبه‌شب با حضور در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی درخصوص برخی اعتراض‌ها به دشواری پرسش‌های کنکور امسال گفت: در آزمون سراسری امسال ۷۱ عنوان درسی مورد امتحان قرار گرفت با حدود ۱۵۰۰ سوال که با احتساب سوالات خارج از کشور، این عدد به سه هزار می‌رسد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور به گله‌مندی آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: تمام مطالبی که همکاران آموزش و پرورش از آن گله‌مند هستند مرتبط به رشته ریاضی است، اما برآورد سازمان سنجش این است که کنکور امسال به غیر از ظرفیت ریاضی نسبت به سال گذشته حتی ۱۰ تا ۱۵ درصد ساده‌تر شده است.

وی بیان کرد: اهداف آموزشی سازمان سنجش با آموزش و پرورش کاملا متفاوت است و به نوعی می‌توان گفت آموزش عمومی با آموزش عالی متفاوت است و اگر مقرر باشد که سازمان سنجش برای کنکور همانند آموزش و پرورش امتحان برگزار کند، در این رقابت تمام دانش آموزان با معدل بالای ۱۹ قبول می‌شوند.

خدایی ادامه داد: بنابراین هدف ما از برگزاری چنین آزمونی در وهله اول رقابت است تا بتوانیم ۵ درصد بالای آزمون را از سایر داوطلبان جدا کنیم، سوالات ما تلفیقی از سوالات ترکیبی و مفهومی بوده است و اگر هر فرد و یا سازمانی مستندی در جهت خلاف صحبت‌های بنده ادعا دارد، حتما مستندات خود را به سازمان سنجش ارسال کند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه بخش پیشنهادات و نظرات سامانه سازمان کاملا فعال است و درخواست بنده از تمام داوطلبان این است که نظر خود را در این بخش حتما ثبت کنند، گفت: ما منتظر هستیم تا بگویند کدام سوال خارج از کتاب بود تا ما آن را به طراحان سوال ارجاع دهیم و پس از بررسی‌ها اگر مشخص شود که سوالات واقعا خارج از کتاب بوده و ادعای همکاران آموزش و پرورش صحیح است نتیجه را به نفع داوطلبان آزمون سوق می‌دهیم و سوالات خارج از کتاب، حذف خواهد شد.

خدایی بیان کرد: داوطلبان آزمون امسال نگران بخش ریاضی نباشند، زیرا امسال با نمره کمتر نسبت به سال قبل از تراز بیشتری برخوردار خواهند شد و سازمان سنجش به نفع داوطلبان تصمیم خواهد گرفت و حتما این موضوع را به نفع آنها تمام خواهیم کرد.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱.۹۹°    ۲۱.۹۹°