هوای پایتخت در وضعیت ناسالم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 07 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۱۳۸۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۸
افزایش ازن سطحی و برقراری غبار محلی در مناطق شهری استان تهران و تداوم کیفیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس در پایتخت طی امروز (دوشنبه) مورد انتظار است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، امروز (دوشنبه، ۲۱تیرماه) در ساعات بعدازظهر افزایش «ازن» سطحی رخ خواهد داد که در مناطق شهری و پرتردد با غبار محلی همراه است همچنین امروز افزایش نسبی دمای هوا در سطح استان تهران پیش‌بینی می‌شود.

فردا و چهارشنبه (۲۲ و ۲۳ تیرماه) در مناطق جنوبی و غربی استان در ساعات عصر و شب‌ گاهی وزش باد نسبتا شدید تا شدید و احتمال خیزش موقتی گردوخاک مورد انتظار است.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می‌دهد که صبح امروز انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته و عدم وزش باد مؤثر همراه با افزایش ترافیک صبحگاهی باعث افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد.

حاکمیت جو نسبتا آرام طی روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود می‌کند، علاوه بر این احتمال تولید و تجمع آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر، کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق را به همراه خواهد داشت. این شرایط جوی تا اواخر وقت ادامه دارد و با افزایش غلظت ذرات معلق ناشی از ترافیک شامگاهی برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود.

صبح فردا (سه‌شنبه، ۲۲ تیرماه) با آغاز تردد خودرو‌ها کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد. ناپایداری جوی همراه با وزش باد مؤثر طی روز تا حدودی شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد، هرچند با افزایش دما و حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر بر غلظت این آلاینده افزوده می‌شود و کیفیت هوا در برخی مناطق کاهش پیدا خواهد کرد همچنین با افزایش تندی باد احتمال گسیل گردوخاک از مناطق مستعد وجود خواهد داشت.

وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی فردا باعث کاهش غلظت ذرات معلق می‌شود بنابراین برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳.۵۹°    ۲۴.۹۹°