دولت موظف نیست خانه بسازد فقط باید تسهیلات بدهیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 01 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۱۴۰۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۸
رئیس جمهور گفت: واحد‌های مسکونی را باید مردم بسازند و وظیفه دولت این است که کمک کند تا زمین مناسب با وام در اختیار مردم قرار گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 "حجت‌الاسلام حسن روحانی" امروز (دوشنبه، ۲۱ تیرماه) در هشتادمین پویش تدبیر و امید برای جهش تولید و آیین افتتاح طرح‌های ساخت مسکن وزارت راه و شهرسازی در سراسر کشور گفت: دولت در زمینه تأمین مسکن مردم مسئولیت سنگینی بر دوش دارد تا تسهیلات لازم را در این زمینه برای مسکن مردم به‌ویژه جوانان فراهم کند.

رئیس جمهور افزود: در آغاز فعالیت این دولت با تعهد دولت قبل در زمینه ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار مسکن در قالب طرح مسکن مهر مواجه بودیم که حدود یک سوم آن توسط دولت قبل البته با نقص‌هایی در بخش خدمات تکمیل شده بود و دو سوم کار در این زمینه بر دوش این دولت قرار گرفت که کار بسیار سختی بود، اما با تلاش‌های صورت گرفته از سوی آقای اسلامی وزیر راه و شهرسازی و تکمیل واحد‌های مسکونی، این طرح تقریبا رو به اتمام است.

وی یکی از تأکیدات دولت یازدهم و دوازدهم را احیای بافت فرسوده و بازآفرینی شهری بیان کرد و گفت: در این زمینه کار‌های زیادی انجام شده و ۳۷۵ هزار و ۲۳۲ واحد مسکونی در بافت فرسوده احیا شده است.

حجت‌الاسلام روحانی نخستین اقدام در زمینه ساخت واحد‌های مسکونی شهرک‌ها و شهر‌های جدید را موضوع طراحی و توجه به معماری دانست و بیان کرد: ایران از لحاظ معماری ملت خلاقی بوده و آثار تاریخی بی‌نظیری در این زمینه به جا مانده است. مکان‌یابی درست و استفاده از مصالح مناسب از موارد مهمی است که باید در حوزه ساخت و ساز مورد توجه جدی قرار بگیرد.

رئیس جمهور گفت: دولت باید زمین مناسب در جای مناسب و با قیمت مناسب در اختیار مردم و سازندگان قرار دهد و از تخریب زمین‌های زراعی، باغات، مراتع و جنگ‌ها جلوگیری کند، بنابراین مکان‌یابی و معماری ۲ اصل مهم برای ساخت مسکن است که باید توسط دولت مورد توجه قرار گیرد.

وی اضافه کرد: از لحاظ مالی بانک‌ها باید کمک‌های لازم را انجام دهند و وزارت مسکن باید تلاش کند واحد‌های مسکونی به قیمت مناسب در اختیار جوانان و مردم قرار گیرد.

حجت‌الاسلام روحانی بیان کرد: واحد‌های مسکونی را باید مردم بسازند و وظیفه دولت این است که کمک کند تا زمین مناسب با توجه به طراحی و معماری مناسب و با وام در اختیار مردم قرار گیرد.

رئیس جمهور گفت: در دولت یازدهم و دوازدهم در زمینه واحد‌های روستایی تلاش زیادی انجام شده است. همچنین در مقاوم‌سازی و تکمیل واحد‌هایی که در حوادثی مانند سیل و زلزله تخریب شده بودند، اقدامات مهم و بزرگی انجام شده است.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶.۷۹°    ۱۰.۹۹°