افزایش ۴.۷ درصدی ثبت ازدواج در کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 11 مرداد 1400
کد خبر : ۸۲۱۴۳۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۷
معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان گفت: پس از ۱۷ سال شاهد افزایش ۴/۷ درصدی ثبت ازدواج در کشور هستیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان در گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر با بیان اینکه در ۱۷ سال گذشته هر سال حدود ۱ درصد کاهش ازدواج در کشور داشتیم گفت: در پایان سال ۱۳۹۹ و پس از ۱۷ سال شاهد افزایش ۴/۷ درصدی آمار ثبت ازدواج در کشور هستیم.

محمد مهدی تندگویان افزود: بخشی از دلایل افزایش تعداد ازدواج در سال گذشته را می‌توان به حذف تشریفات و مراسم‌های پر هزینه مربوط به برگزاری جشن‌های عروسی به دلیل شیوع بیماری کرونا مرتبط دانست و بخش دیگر نیز رشد میزان تسهیلات که به جوانان پرداخت شده است.

تندگویان ادامه داد: از فاکتور‌های تاثیر گذار دیگر در رشد ازدواج همچنین می‌توان از خیرین حوزه ازدواج نام برد که حدود ۳ سال است پویش‌های خوبی مانند مجمع ملی خیرین ازدواج در کشور شکل گرفته است.

وی همچنین در بیان چرایی پایین بودن میانگین آمار ازدواج در کشور گفت: با پایش‌هایی که ما انجام داده ایم موضوع معیشت، اقتصاد و اشتغال جوانان تاثیرات مشخصی در تصمیم گیری جوانان برای ازدواج دارد، اما بخش دیگری از پایش‌های ما نشان می‌دهد حداقل حدود ۳۰ الی ۴۰ درصد مشکلاتمان در این حوزه تغییر نگرش جوانان در مورد ازدواج و موضوعات فرهنگی است.

بانکی پور رئیس کمیسیون مشترک طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده دیگر مهمان این برنامه نیز معتقد است مسائل اقتصادی فاکتور مهمی برای ازدواج جوانان است، اما عمیق‌ترین و تاثیر گذارترین فاکتور در امر ازدواج جوانان موضوعات فرهنگی است.
وی گفت: هنگامی که سطح انتظارات از زندگی بالاتر می‌رود این موضوع را نمی‌توان در پارامتر‌های اقتصادی قرار داد و مربوط به پارامتر‌های فرهنگی است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °