مردم باید برای خرید مسکن توانمندسازی شوند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 08 مرداد 1400
کد خبر : ۸۲۱۴۴۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ تير ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۲
وزیر راه و شهرسازی گفت: ساز و کار مهندسی و فنی و اجرایی و مصالح برای تولید سالانه یک میلیون مسکن در کشور وجود دارد منتهی نکته حائز اهمیت توانمندسازی مردم است تا استطاعت خرید داشته باشند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: در خصوص طرح حضرت آیت الله رئیسی رئیس جمهور منتخب، درباره احداث سالی یک میلیون مسکن، در جلسه ای که خدمت ایشان رسیدم عرض کردم که سازو کار مهندسی و فنی و اجرایی و مصالح و نیروی کار برای این که در کشور سالانه یک میلیون مسکن تولید شود فراهم است، اما نکته حائز اهمیتی که وجود دارد توانمندسازی مردم و ایجاد شرایط برای مردم است تا استطاعت خرید داشته باشند و بتوانند بخرند. 

طرح اخذ مالیات از خانه های خالی از مرداد ماه

وزیر راه و شهرسازی با بیان این که ما آمار کل خانه های کشور را گرفته ایم افزود: 1 میلیون و 300 هزار واحد خانه خالی را شناسایی کرده ایم و در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار داده ایم و از مرداد ماه باید از آنها مالیات اخذ شود. 

اسلامی گفت: از مرداد ماه طرح اخذ مالیات از خانه های خالی آغاز می شود.

جمع آوری حلبی آباد چابهار

وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اجرای طرح بازآفرینی شهری و بحث حاشیه نشینی گفت: بزرگترین و تاسف بار ترین حاشیه نشینی کشور که به صورت آلونک است و حلبی آباد، در شهر چابهار است که ما به یاری خدا همین امسال و در همین ماه های آینده با قراردادی که با بسیج بسته ایم کل آن حلبی آباد را پاک و تبدیل به محیطی فاخر و متناسب با زندگی شهری می کنیم.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °