وزیر بهداشت: واکسیناسیون ۵۰ ساله‌ها در هرمزگان آغاز شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 27 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۱۴۸۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۸
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: واکسیناسیون در هرمزگان باید مانند سیستان و بلوچستان به محدوده افراد پنجاه سال به بالا گسترش یابد که وزارت بهداشت واکسن مورد نیاز در این زمینه را تامین می‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر سعید نمکی در ستاد مقابله با کرونای هرمزگان در بندرعباس افزود:البته در استان نیز مراکز تزریق واکسن و مراکز تجمیعی باید افزایش یابد تا واکسن‌های دریافتی انبار نشود.

وزیر بهداشت همچنین گفت:  مراکز جامع سلامت نیز در مراکز بخش‌ها و جزیره هرمز باید شبانه روزی خدمت رسانی کنند.

وی گفت: هرمزگان کمبود تخت برای بیماران کرونا نخواهد داشت و حتما برای تامین تخت، دارو، منابع مالی و کیت تشخیص کرونا، حمایت می‌کنیم و هرمزگان در این زمینه تنها نمی‌ماند.

دکتر نمکی افزود: امروز تا ظهر تزریق روزانه واکسن کرونا در کشور از ۲۰۰ هزار دز عبور کرد و تا امشب به رکورد جدیدی می‌رسیم که تا دو روز آینده نیز به روزی چهارصد تا پانصد هزار دز تزریق واکسن که پیش بینی کرده بودیم، خواهیم رسید.

وی گفت: مراکز درمان بستر در طبل، لیردف، کوهشاه احمدی و چارک نیز باید سریعاً راه اندازی شود.

وزیر بهداشت با اشاره به نیاز هرمزگان به ۵۰ دستگاه آمبولانس گفت: به زودی تعدادی آمبولانس به کشور وارد می‌شود که حتماً به هرمزگان نیز آمبولانس اختصاص خواهد یافت.

وی افزود: ویروس کرونای دلتای هندی از دوماه پیش در روستا‌های کوهشاه احمدی و بخش بمانی سیریک هرمزگان مشاهده شده بود.

دکتر نمکی با اشاره به اینکه سفر‌های نوروزی به هرمزگان موجب ایجاد پیک شیوع کرونا شد، افزود: ۲۰ نقطه کشور از جمله آذربایجان، قم، بوشهر و هرمزگان ویروس دلتا شناسایی شده است.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه هرمزگان جزء استان‌های نخست در مقابله به کرونا است، افزود: پارسال ۱۴ هزار تخت و ۴۸۰ دستگاه اکسیژن ساز در کشور اضافه شده و تعداد تخت‌های آی سی یو نیز دو برابر شده است.

دکتر نمکی بر افزایش اجرای طرح محله‌ای شهید سلیمانی در هرمزگان تاکید کرد و گفت: کیت تشخیص پی سی آر مورد نیاز استان فرستاده می‌شود.

وی افزود: هم اکنون آمپول رمدسیور در بیمارستان‌های استان پوشش ۹۰ درصدی دارد و اگر کمبودی باشد سریعاً تامین می‌شود.

وزیر بهداشت و درمان به بدهی ۱۷۰ میلیارد تومانی بیمه‌ها به دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اشاره کرد وگفت: بیمه‌ها سریعاً بدهی خود را پرداخت کنند.

دکتر نمکی افزود: نیرو‌های مسلح در هرمزگان در حال راه اندازی بیمارستان صحرایی کانتینری هستند.

وزیر بهداشت افزود: قرار بود برای تکمیل بیمارستان ۵۳۱ تخت خوابی بندرعباس وزارت بهداشت ۱۰۰ میلیارد تومان تامین اعتبار کند که تاکنون ۳۰ میلیارد تومان اعتبار وایز شده و بزودی ۳۰ میلیارد تومان دیگر واریز می‌شود و ۴۰ میلیارد دیگر نیز حتماً تامین می‌شود.

دکتر نمکی گفت: با ساخت این بیمارستان و راه اندازی بخش نوساز در بیمارستان کودکان ضریب تخت‌های بیمارستانی در استان افزایش می‌یابد و هرمزگان در آینده به ظرفیت خوبی برای توریسم درمانی می‌رسد.

وی افزود: برای تجهیز بیمارستان نیروی دریایی ارتش در بندرعباس نیز وزارت بهداشت آمادگی دارد که سریعاً کمک کند.

وزیر بهداشت و درمان با اشاره به نیاز استان به اورژانس‌های بین جاده‌ای گفت: با توجه به گستردگی راه‌های هرمزگان، این مشکل را دنبال می‌کنم و به زودی برای رفع آن اقدام خواهم کرد.

دکتر نمکی افزود: سهمیه پذیرش دانشجوی بومی برای بخش‌های رزیدنت و دستیاری و دانشجوی پزشک عمومی و کارشناسی را افزایش می‌دهیم.

وی گفت: برای بیمارستان ناجا در بندرعباس نیز دستگاه سی تی اسکن تامین می‌کنیم.

وزیر بهداشت و درمان افزود: برای کمبود نیرو‌های انسانی هم درخواست جدید صادر شود تا در این زمینه آن اقدام شود و نیرو‌های جدید به بیمارستان اضافه کنیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: به مردم ایران قول دادیم که نخواهیم گذاشت یک روز بیماری در پشت در بیمارستان‌های این کشور معطل بماند.

دکتر نمکی افزود: نمی‌گذاریم افتضاح درمانی کرونا که خیلی جا‌های دنیا رخ داد در ایران به وجود بیاید.

وی گفت: تاکنون اجازه نداده ایم هیچ بیماری چه بیمار کرونایی چه بیماران دیگر پشت در بیمارستان‌ها بمانند که اگر بود که تا الان شبکه‌های خارجی پخش کرده بودند.

وی افزود: در شرایطی که دشمنان برای ضربه زدن به نظام اسلامی و پایمال کردن خون شهیدان و سلب اعتماد مردم از نظام و گسست اجتماعی بسیج شده اند، بعضی افراد در داخل هم در این شیپور می‌دمند.

دکتر نمکی افزود: در اوج خاموشی‌ها و کمبود برق فیلمی منتشر می‌شود از افرادی که نفسشان در بیمارستان می‌گیرد به دلیل نبود اکسیژن و وقتی می‌پرسیم از کجا آمده است، می‌گویند نمی‌دانیم.
 
وزیر بهداشت که امروز برای بررسی وضعیت کرونا به بندرعباس آمده است قرار است از بیمارستان‌های هرمزگان بازدید کند.

 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °