واکنش ایران به دخالت آمریکا در امور کوبا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 01 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۱۵۱۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۲ تير ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۵
سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص دخالت‌های آمریکا و برخی کشور‌های غربی در اعتراضات اخیرکوبا با محکوم کردن هرگونه دخالت در امور داخلی این کشور، خواستار پایان فوری تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه دیگر کشور‌ها از جمله کوبا شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 سعید خطیب‌زاده گفت: کوبا برای بیش از ۶ دهه با تحریم‌های گسترده ایالات متحده آمریکا مواجه بوده که اقتصاد و وضعیت معیشتی مردم این کشور را به ویژه در شرایط پاندمی کرونا با شرایط بغرنجی روبرو کرده است.

او گفت: در این شرایط که ایالات متحده خود مسئول اصلی مشکلات عدیده ایجاد شده برای مردم کوبا محسوب می‌شود، در قامت حامی اعتراضات کوبا ظاهر شده و با نقض آشکار قواعد صریح بین المللی، در صدد دخالت در امور داخلی این کشور برآمده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در چارچوب مواضع اصولی خود ضمن تقبیح تحریم‌های غیرقانونی آمریکا که عامل مهمی در سختی‌های اقتصادی مردم کوبا می‌باشد، هرگونه دخالت در امور داخلی این کشور را محکوم کرده و بعنوان کشوری که با تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه ایالات متحده آمریکا مواجه است، با مردم و دولت کوبا اعلام همبستگی نموده و خواستار پایان فوری تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه کوبا است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵.۴°    ۱۵.۹۹°