الزامات و شرایط خاص بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 مرداد 1400
کد خبر : ۸۲۱۵۲۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ تير ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۱
رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با تاکید بر اهمیت رعایت حداکثری شیوه نامه‌های بهداشتی در کشور گفت: الزامات و شرایط خاص بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها به ستاد ملی کرونا پیشنهاد می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی وزیر کشور و رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا در هفتاد و چهارمین جلسه این کمیته که با حضور دکتر ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور و نمایندگان دستگاه‌ها در محل وزارت کشور برگزار شد، گفت: در خصوص ضرورت باز شدن مدارس بنا به دلایل مختلف آموزشی و اجتماعی جای تردید و ابهام وجود ندارد.

وی گفت: همگان بر ضرورت و اهمیت آموزش حضوری اذعان و اتفاق نظر دارند و برای همین تلاش بر این است که با کاهش بیماری در کشور و افزایش روند واکسیناسیون، مدارس در کشور بازگشایی شود.

ذوالفقاری تصریح کرد: پیشنهاد بازگشایی مدارس همراه با الزامات و شرایط خاص اش به ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ارائه می‌شود.

وی درخصوص بازگشایی دانشگاه‌ها هم گفت: دانشگاه‌ها با توجه به محیط خوابگاه و مکان غداخوری وضعیتی متفاوت‌تر از مدارس دارند و در این خصوص مقرر شد که وزارت علوم برنامه جامع و کامل را در خصوص بازگشایی دانشگاه‌ها ارائه دهد و تصمیم‌های لازم با نظر ستاد ملی کرونا گرفته می‌شود.

معاون وزیر کشور خاطرنشان کرد: روند واکسیناسیون در کشور در حال انجام است و امید داریم با افزایش سرعت در این امر، بتوانیم گروه‌های پرخطر بیشتری را واکسینه کنیم و اجازه شیوع بیماری را در کشور ندهیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه باید روند کنترل بیماری در کشور با حساسیت و دقت بالا استمرار یابد؛ تصریح کرد: غفلت از رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و بی توجهی به محدودیت‌های اعمال شده می‌تواند زمینه گسترش بیماری را در کشور فراهم کند.

معاون امنیتی وزیر کشور با اشاره به اینکه همه محدودیت‌ها از جمله محدودیت‌های طرح شبانه که از ساعت ۱۰ شب تا ۳ صبح اعمال می‌شود همگی با هدف کنترل زنجیره بیماری است؛ گفت: باید تا روند کامل واکسیناسیون در کشور، با رعایت حداکثری شیوه نامه‌های بهداشتی اجازه شیوع بیشتر بیماری را در کشور ندهیم.

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با تاکید بر اینکه ناجا باید اطلاع رسانی‌های مستمر و مناسب درباره محدودیت‌های شبانه داشته باشد؛ گفت: با تداوم محدودیت‌ها و مقررات، نوعی عادی انگاری و بی تفاوتی در میان مردم نسبت به طرح مورد نظر ایجاد می‌شود و باید با اطلاع رسانی و اقدام رسانه‌ای مانع از این عادی انگاری در جامعه نسبت به محدودیت‌های کرونایی شویم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °