نشست اساتید و نخبگان با رئیس جمهور منتخب
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 مرداد 1400
کد خبر : ۸۲۱۵۴۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۷
آقای رئیسی، رئیس جمهور منتخب، امروز با اساتید و نخبگان اقتصادی نشست داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس جمهور  منتخب در این نشست سه ساعته گفت: یکی از جلوه‌های مردمی بودن دولت سیزدهم ارتباط با نخبگان و دریافت نظرات و راهکار‌های آنان برای حل مشکلات کشور است.

آقای رئیسی، با تاکید بر اینکه دولت سیزدهم با اتکا به راهکار‌های علمی و نه سلیقه‌ای به درمان اقتصاد بیمار کشور اقدام خواهد کرد گفت: اگر چه برای استفاده از نسخه‌های اقتصادی که از خارج کشور ارائه می‌شوند باید با دقت توسط صاحب‌نظران داخلی بررسی و با احتیاط عمل کنیم، اما در استفاده از تجارب آزموده شده دیگران با نگاهی باز عمل کرده و محدودیتی در بهره‌گیری از تجارب موفق نداریم.

وی با تاکید بر اینکه کشور باید با برنامه اداره شود اظهار داشت: اگر برنامه‌های تدوین شده قبلی در کشور اجرا نشده، نباید این تلقی را داشته باشیم که نیازی به برنامه نداریم، بلکه باید دلایل اجرا نشدن آن برنامه‌ها را بررسی و رفع کنیم.

رئیس جمهور منتخب تصریح کرد: کشور باید با داشتن برنامه اداره شود تا اولا همه بتوانند بر اساس این برنامه از آینده پیش‌بینی داشته باشند و از سوی دیگر کارشناسان بتوانند در هر مرحله اجرای این برنامه را رصد نمایند.

آقای رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود برگزاری این نشست با نخبگان و صاحب‌نظران اقتصادی را آغاز ارتباط دولت با کارشناسان اقتصادی عنوان کرد و گفت: نشست‌های بعدی دولت با کارشناسان مساله محور خواهد بود تا اساتید نظرات و راهکار‌های خود را درباره مسائل و مشکلاتی که از سوی دولت به آن‌ها ارائه شده است، با تکیه بر دانشگاه‌ها و مراکز علمی ارائه کنند.

در این نشست ۱۷ نفر از اساتید و صاحب‌نظران اقتصادی از گرایش‌های مختلف به بیان دیدگاه‌ها، نظرات و راهکار‌های مدنظر خود درباره نوع مواجهه دولت با مشکلات بخش اقتصاد و نحوه ورود به عرصه حل و فصل این مشکلات پرداختند.
 
علاوه بر اساتید و کارشناسان اقتصادی، اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس و برخی مسئولان اقتصادی هم در این نشست حضور داشتند. مسایل و مشکلات اقتصادی، و راهکار‌های حل این مسائل، موضوع بحث و تبادل در این نشست بوده است. همچنین در این نشست، رویکرد اقتصادی دولت سیزدهم، تشریح شد: از جمله؛ مسایل معیشتی مردم، کنترل تورم، راهکار‌های رفع موانع تولید و بهبود فضای کسب و کار.

همچنین در ادامه‌ی دیدار‌های مقامات دولتی با رئیس جمهور منتخب، آقای عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و آقای واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور، با حضور در دفتر رئیس جمهور منتخب، ضمن ارائه گزارشی از حوزه فعالیت خود، برای آقای رئیسی و دولت آینده، آرزوی موفقیت کردند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °