افزایش ۱۰۰ میلیون تنی ظرفیت تخلیه و بارگیری بنادر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 01 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۱۶۱۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ تير ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۳
رئیس جمهور گفت: امکانات بندری کشورمان برای تخلیه کالا ۱۸۰ میلیون تن بود که اکنون به ۲۸۵ میلیون تن رسیده و ۱۰۰ میلیون تن در ۸ سال اخیر افزایش یافته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 روحانی در ادامه سخنانش در مراسم بهره برداری از طرح‌های ملی وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و ورزش و جوانان از طریق ارتباط تصویری افزود: از این رقم ۸ میلیون تن به ظرفیت بندر چابهار اضافه شده که بسیار مهم است.

رئیس جمهور تصریح کرد: این پیشرفت‌ها درحالی است که با کرونا و تحریم مواجه بودیم و اگر ترامپ خبیث در دنیای سیاست امریکا نبود، مردم می‌دیدند که این آمار و ارقام کجا بود و خدمات دولت در این ۸ سال چقدر بیشتر بود. او ضربه بزرگی به مردم امریکا و ملت‌های جهان، فلسطین، منطقه و ایران زد.

آقای روحانی گفت: البته اینکه این دستاورد‌ها را تکریم می‌کنم بحث شخص من مطرح نیست بلکه بحث میلیون‌ها انسان مطرح است که در این ۸ سال در سراسر کشور تلاش و فعالیت کردند و این افتخارات مانند ایجاد سالن‌های ورزشی، بزرگراه‌ها و دیگر طرح‌ها ثمره تلاش کارگران، مهندسان و طراحان است که این کار‌های عظیم را در این شرایط سخت انجام دادند و بازهم انجام خواهد شد.

رئیس جمهور با اشاره به دستاورد‌های حوزه ورزش، افزود: بنا براعلام وزیر ورزش و جوانان، آمار خانه‌های ورزش روستایی در آغاز دولت یازدهم ۶۰۰ واحد بود که اکنون به ۷ هزار واحد یعنی ۱۲ برابر افزایش یافته که این نشانه عدالت ورزشی و توجه ویژه دولت به روستاییان است.

 روحانی گفت: توجه ویژه دولت به روستاییان از نظر ارایه خدماتی مانند آب، برق، جاده، بهداشت، آموزش، ورزش و اتصال به اینترنت در این ۸ سال با هیچ دوره‌ای قابل مقایسه نیست.
رئیس جمهور افزود: در این روز‌های اخیر صد درصد تمام روستا‌های ۲۰ خانوار به بالا به شبکه اینترنت پرسرعت متصل شدند که این کار بسیار عظیمی برای آبادانی روستا‌ها بود.

وی عدالت ورزشی را برای روستاییان بسیار مهم دانست و گفت: ایجاد خانه‌های جوان در روستا‌ها را در آغاز دولت یازدهم از صفر شروع کردیم و اکنون ۱۴۲ خانه جوان دایر است که تا پایان امسال به ۲۰۰ خانه جوان می‌رسد که این اهمیت دارد.

رئیس جمهور افزود: نشاط، فعال شدن، آموزش و اجرای فوق برنامه‌ها در خانه‌های جوان روستایی برای ما مهم است.

آقای روحانی گفت: امروز برای ما خوشحال کننده است که دیدیم برخی از جاده‌های مهم که در سیل سال ۹۸ نابود و طرح موقت آن در آن موقع اجرا شده بود بخش بزرگی از آن‌ها امروز به بهره برداری رسید که برای ما اهمیت دارد به ویژه جاده‌هایی که مسیر اتصال میان استان ها، بنادر و مراکز کشور است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۸.۵۹°    ۲۹.۷۹°