افزایش عدالت جنسیتی در ۱۴۰۰ روز
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 02 مرداد 1400
کد خبر : ۸۲۱۶۴۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ تير ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۶
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور از تمرکز دولت بر عدالت جنسیتی در دوره دوازدهم گفت و افزود: دولت دوازدهم در ۸ شاخص مجزا کفه عدالت را به نفع زنان تغییر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
"معصومه ابتکار" معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در گفتگوی ۱۸:۳۰ از احقاق عدالت جنسیتی در جامعه در کشور و بخصوص در دولت دوازدهم گفت و افزود: از سال ۹۶ در هشت محور شاخص‌های عدالت تصویب شد. افزایش سرانه ورزشی برای بانوان و تامین فضای مناسب یکی از این برنامه‌ها است.

ابتکار گفت: در برخی از روستا‌ها در اقصی نقاط کشور مدارس مناسبی برای دختران نبود. دوره تحصیل دختران به نسبت پسران، کوتاه‌تر است و دختران زودتر ترک تحصیل می‌کنند.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور از هدف گذاری دولت برای حضور بانوان در دولت و حوزه مدیریت گفت و افزود: در سال ۹۲ حضور زنان حدود ۵ درصد بوده است و اکنون حضور زنان در حوزه مدیریت بالغ بر ۲۵ درصد است. پیش از این معاون استاندار نداشتیم و اکنون ۱۷ معاون زن استاندار داریم.

او افزود: نمی‌توان ۱۴۰۰ روز کار در امور زنان را در چند ساعت خلاصه کرد.
معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور از ارتقاء جایگاه خانواده گفت و افزود: آموزش‌ها لازم پیش از ازدواج از دو ساعت به ۶ ساعت، افزایش ودیعه مسکن، اصلاح قانون در حفظ کرامت زنان و جلوگیری از خشونت علیه زنان و تشکیل اورژانس اجتماعی از جمله اقدامات دولت برای ارتقاء جایگاه زنان در جامعه است.
 
ابتکار گفت: تاکنون بیش از هزار شناسنامه برای کودکانی صادر شده است که پدرانشان ایرانی نبوده اند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °