چشم انداز سینمای ایران در دولت سیزدهم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 06 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۱۶۵۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ تير ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۷
کارشناس فرهنگ و رسانه گفت:مهمترین اقدام در دولت جدید، بحث اشتغال و عدالت محوری در اشتغال در این حوزه و نکته دیگر توجه به معیشت و مشکلات اهالی سینماست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
با روی کار آمدن دولت سیزدهم این توقع وجود دارد که تحولی در حوزه فرهنگ به ویژه سینما به وجود آید، بر اساس برنامه شهر فرنگ ۲۴ تیرماه با حضور کارشناسان این حوزه به تحولات مورد انتظار اهالی سینما پرداخته است.

سعید الهی - کارشناس فرهنگ و رسانه باحضور در این برنامه درباره مهمترین چالش حوزه تولید در سینما گفت: اگر بخواهیم سینمای ما به سمت صنعت پیش رود، مهمترین اقدام در دولت جدید، بحث اشتغال و عدالت محوری در اشتغال در این حوزه و نکته دیگر توجه به معیشت و مشکلات اهالی سینماست.

وی درباره پول‌های تزریق شده در سینما گفت: برخی یزرگ نمایی‌ها برای معدود پول‌های به اصطلاح کثیف وارد شده به سینما شد.

امیررضا نوری پرتو، کارشناس سینما، دیگر میهمان این برنامه درباره وضعیت معیشتی اهالی سینما گفت: در دوران کرونا کار به جایی رسیده است که اکثر سینماگران هر کاری به آن‌ها پیشنهاد شود به دلیل وضعیت معیشتی قبول می‌کنند، به همین دلیل اصلا بحث کیفیت در سینما مطرح نیست.

وی درباره تولید در سینمای ایران افزود: تولید در سینمای ما خوابیده است و همه به نمایش خانگی کوچ کرده اند، در حالی که باید پرسید آیا سریال‌های تولید در نمایش خانگی اصلا بازدهی دارد؟ ولی جالب است بدانید در سینمای قبل از کرونا و نمایش خانگی در دوران کرونا تمام عوامل تولید قبل از پخش فیلم سود کرده اند و این به معنای آن است که روند تولید در کشور ما بیمار است.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۴.۵۹°    ۱۴.۹۹°