باید زمینه های رفع مشکل قطعی برق را فراهم کنیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 11 مرداد 1400
کد خبر : ۸۲۱۶۷۱
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۷
رئیس مجلس شورای اسلامی با تقدیر از زحمات مهندسین، تکنسین ها، کارگران، کارمندان و مدیران صنعت آب و برق کشور گفت: این صنعت، صنعت پرزحمتی است که در تمام بخش‌ها نقش مهمی دارد و دارای خدمات پایه‌ای و اساسی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای محمد باقر قالیباف امروز در بازدید میدانی از مرکز دیسپاچینگ برق کشور با اشاره به ناراحتی‌ها و نگرانی‌های مردم از قطعی‌های اخیر برق افزود: این ناراحتی‌ها طبیعی هم هست و ما مسئولین باید زمینه‌های رفع این مشکلات را فراهم کنیم.

وی گفت: مردم به بحث‌های فنی این کار، کاری ندارند، اما این ما مسئولین هستیم که باید به بهترین شکل ممکن مشکلات را در زمینه خاموشی‌ها برطرف کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به رفع اشکالات ناشی از قطعی‌های برق در کوتاه مدت افزود: اشکال جدی و اساسی وجود دارد و آن هم رفع مشکلات در زمان کوتاه مدت است و این موضوع در درازمدت منجر به آسیب‌های جدی تری خواهد شد.

آقای قالیباف با اشاره به ناترازی‌هایی در زمینه تولید و مصرف برق گفت: باید این ناترازی‌ها را حل و فصل کرد، زیرا ما مشکل امکانات در کشور نداریم بلکه این مشکلات ناشی از سوءمدیریت است.

وی افزود: مردم ما همیشه همراه هستند و این ما مسئولین هستیم که باید با کار‌های جدید و دیدن رویکرد‌های دنیا تصمیمات شجاعانه بگیریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که موضوع قیمت گذاری یکی از مسائل امروز جامعه ماست تصریح کرد: باید قیمت گذاری را حل کنیم و آن را به صورت دستوری درنیاوریم.

آقای قالیباف گفت: با دو نرخی کردن ارز فرصت برای کسانی که دلالی می‌کنند و رانت خوارند ایجاد می‌شود و همین موضوع باعث از بین رفتن منابع کشور و مشکلات زیاد برای مردم می‌شود.

وی افزود: تا زمانی که بازار‌های پولی، مالی، سرمایه‌ای و کار را سامان ندهیم، ماینر‌ها فرصت پیدا می‌کنند تا در این حوزه‌ها وارد شوند و کار را انجام دهند و این واقعیت است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید با اقتصاد و صنعت آن‌ها را مدیریت کند.

آقای قالیباف افزود: ما در مجلس یازدهم به دنبال اصلاح رویکرد در زمینه رمزارز‌ها هستیم. در این زمینه مقاومت زیاد است، ولی راه نجات کشور بر این امر است.

وی گفت: باید به جای کوچک کردن قیمت‌ها افزایش درآمد را برای مردم ایجاد کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد: دولت آینده با این نگاه کار خود را پیش ببرد و مجلس هم حتماً مسئول رویکرد‌ها و سیاست‌ها خواهد بود.

وزیر نیرو هم در بازدید رئیس مجلس شورای اسلامی از مرکز دیسپاچینگ برق کشور گفت: صنایع بزرگ با محوریت وزارت صمت اعلام آمادگی کردند ۱۰ هزار و ۵۳۶ مگاوات برق خود را تأمین کنند و موافقت اصولی این ۱۳ صنعت، سه شنبه هفته جاری صادر شد.

آقای اردکانیان افزود: ما ۴ هزار مگاوات نیروگاه گازی داریم که این‌ها به سوخت نیاز ندارند و ما آن‌ها را به مزایده می‌گذاریم.

وزیر نیرو افزود: حداکثر در دو تا سه سال آینده این صنایع متکی به برق خود خواهند شد و دولت تنها محدود به تأمین نیاز‌های برق خانگی، تجاری، عمومی و صنایع خرد می‌شود.
 
آقای محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی به منظور نظارت میدانی از نحوه مدیریت توزیع برق در کشور، در دیسپاچینگ ملی و مرکز پایش ملی صنعت برق حضور یافت.
 
وزیر نیرو هم در این بازدید حضور داشت.

آقای اردکانیان در این خصوص در ارتباط زنده با یخش خبری مشروح ۱۳ شبکه خبر گفت: در این بازدید گزارشات لازم به آقای قالیباف داده شد و وی در جریان آخرین تحولات صنعت برق کشور قرار گرفت.

وی با قدردانی از مردم به علت همکاری بسیار خوب در کاهش مصرف برق گفت: امیدواریم با عبور از موج گرما در چند روز آینده با همراهی مردم هم بتوانیم زمینه آسایش آنان را فراهم آوریم.

وزیر نیرو همچنین گفت: با همکاری بسیار خوب صنایع بزرگ توانستیم ۷۰ دردصد شیفت شب صنایع به ویژه صنایع فولاد و سیمان را فعال کنیم.

آقای اردکانیان همچنین از رسانه ملی برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در زمینه صنعت برق کشور در روز‌های گذشته قدردانی کرد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °