حضور فعال ۳۷۴ شرکت در بورس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 30 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۱۶۹۳
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ تير ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۴
معاون امور ناشران و اعضای شرکت بورس: از ابتدای پذیرش شرکت‌ها حدود ۵۷۲ شرکت در بورس پذیرفته شده اند و در حال حاضر ۳۷۴ شرکت در صنایع مختلف در ۳ تابلوی بورس حضور دارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مهدی رباطی کارشناس بازار سرمایه در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر گفت: با توجه به شرایط اقتصاد کلان فعلی کشور شرکت‌ها هم در زمینه توسعه و سرمایه گذاری ثابت و هم در زمینه سرمایه در گردش با تنگنا‌های مالی بسیار جدی مواجه هستند.
 وی گفت: با توجه به توسعه بازار سرمایه در چند سال اخیر این فرهنگ در بین شرکت‌های تولیدی و خدماتی مختلف بوجود آمده که باعث ایجاد حجم تقاضای بالای شرکت‌ها برای ورود به بازار سرمایه شده است.

رباطی افزود: با توجه به باقی ماندن برخی رویه‌های نامناسب از گذشته ادامه کار در حال حاضر با کندی مواجه شده است و با وجود اراده‌ای که ظرف مدت یکسال ونیم گذشته در تسهیل مجوز دهی و عرضه شرکت‌ها شاهد بودیم کماکان سرعت لازم برای تسهیل ورود شرکت‌ها وجود ندارد.

وی ادامه داد: انباشت تقاضا برای ورود شرکت‌ها به بورس همچنان ادامه دارد، اما با توجه به حجم بالای تقاضا‌ها نسبت به پنج سال گذشته شاهد حضور دو برابری شرکت‌ها در بورس هستیم و در حال حاضر نیز تعداد زیادی از شرکت‌ها در صف عرضه اولیه قرار دارند.


معاون امور ناشران و اعضای شرکت بورس دیگر مهمان این برنامه نیز با بیان اینکه از ابتدای پذیرش شرکت‌ها در بورس حدود ۵۷۲ شرکت در بورس پذیرفته شده اند گفت: طبق آخرین طبقه بندی انجام شده ۳۷۴ شرکت در صنایع مختلف در ۳ تابلوی بورس حضور دارند.

نوروزی افزود: پذیرش شرکت‌ها در بورس یک فرآیند مستمر است و تا زمانی که مدارک و مستندات شرکت‌ها را در اختیار نداشته باشیم نمی‌توانیم در دستور کار هیئت پذیرش قرار دهیم لذا هر شرکتی که سریعتر نسبت به تکمیل مدارک و مستندات اقدام کند در دستور کار هیئت پذیرش قرار می‌گیرد.
وی گفت: بعد از پذیرش اولیه، شرکت‌ها می‌توانند نسبت به تکمیل مدارکی که هیئت پذیرش برای شفاف سازی بیشتر خواسته است، اقدام کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰.۷۹°    ۲۳.۹۹°