ثبت نام ۱۰ هزار بازنشسته تامین اجتماعی برای دریافت وام
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 مرداد 1400
کد خبر : ۸۲۱۷۰۸
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ تير ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۱
مدیرکل فرهنگی سازمان تامین اجتماعی از ثبت نام بیش از ۱۰ هزار بازنشسته طی چند روز گذشته برای دریافت وام خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
جهانی گفت: ۴۰۰ هزار بازنشسته در ۶ مرحله تا پایان سال وام دریافت می‌کنند.

وی در خصوص سامانه ثبت نام وام بازنشستگان تأمین اجتماعی اظهار داشت: چند روزی است که سامانه باز شده و تاکنون بیش از ۱۰ هزار بازنشسته و مستمری بگیر برای دریافت وام ثبت نام کرده‌اند.

جهانی گفت: مشکلاتی مانند بدهی بانکی برخی از بازنشستگان و همخوانی نداشتن اطلاعات فردی تعدادی از بازنشستگان و همچنین مشکل دار بودن شماره تلفنی که قرار بود برای آن‌ها از بانک پیامک شود و… وجود داشت که به همین دلیل چند روزی ثبت نام‌ها دیرتر از زمان گفته شده آغاز شد.

مدیرکل فرهنگی سازمان تامین اجتماعی افزود: پس از ثبت نام و ارائه مدارک به بانک، بانک عامل مکلف شد از یکم تا سوم هر ماه مبلغ ۷ میلیون تومان وام بازنشستگان را به حساب آن‌ها واریز کند.

مدیرکل فرهنگی سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه تا پایان سال، وام در ۶ مرحله ثبت نام و به آن‌ها پرداخت می‌شود، گفت: به طور متوسط هر یک ماه تا ۴۰ روز هر مرحله اجرا می‌شود و تا پایان سال ۱۴۰۰، ۴۰۰ هزار بازنشسته با اعتبار ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان وام ۷ میلیون تومانی را دریافت خواهند کرد.

جهانی درباره اولویت دریافت کنندگان وام افزود: بازنشستگانی که تاکنون وام نگرفته‌اند، و آن‌هایی که بدهی بانکی نداشته باشند در اولویت دریافت وام هستند. به صورت مستمر هم ثبت نام‌ها انجام می‌شود و هم مشکلات فنی که در حین ثبت نام ایجاد خواهد شد حل و فصل می شود.

وی گفت: بازنشستگان و مستمری بگیران حتماً به پیامکی که از بانک عامل به آن‌ها ارسال می‌شود توجه داشته باشند. این پیام را برای تأئید درخواست و صحت اطلاعاتشان همراه داشته باشند تا روال کار انجام شود.

مدیرکل فرهنگی سازمان تأمین اجتماعی با تاکید بر اینکه نیاز به مراجعه حضوری بازنشستگان برای ثبت نام وجود ندارد، ادامه داد: تمامی اطلاعات مستمری بگیران بر اساس پرونده آن‌ها دریافت و اقدامات لازم انجام می شود.
وی افزود: ثبت نام در کانون‌های بازنشستگی شهر‌های مختلف انجام و کانون‌ها این اطلاعات را به بانک عامل ارسال خواهند کرد.

جهانی از افزایش سن دریافت تسهیلات بازنشستگان خبر داد و گفت: بر اساس پیگیری‌های انجام شده و موافقت بانک عامل، سن دریافت وام بازنشستگان تأمین اجتماعی از ۷۰ به ۷۷ سال افزایش یافت و این شرایط سنی، نگاه بانکی بوده و ربطی به سازمان تأمین اجتماعی ندارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °