احتمال طغیان رودخانه‌ها و انسداد جاده‌ها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 06 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۱۷۹۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۳
سازمان هواشناسی کل کشور، درباره احتمال بالا آمدن آب رودخانه‌ها و انسداد موقت جاده‌ها هشدار داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سازمان هواشناسی با صدور یک هشدار سطح نارنجی، نسبت به ورود یک سامانه هوایی جدید و احتمال بالا آمدن آب رودخانه‌ها و انسداد موقت جاده‌ها اخطار داد.

براساس این هشدار، سامانه مورد نظر، تداوم سامانه بارشی موسمی همراه با رشد ابر‌های همرفتی را موجب شده و دوشنبه ۲۸ تیرماه پایان خواهد یافت.

نوع مخاطره این سامانه بارش شدید باران و رعدوبرق همراه با وزش باد شدید، خیزش گردوخاک و احتمال تگرگ است و منطقه اثر آن در روز یک‌شنبه مناطق فارس، بوشهر، هرمزگان، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد و روز دوشنبه جنوب کرمان و شمال هرمزگان است.

اثر مخاطره آن نیز طغیان رودخانه‌های فصلی، جاری شدن روان آب در مسیل‌ها، آب گرفتگی معابر، برخورد صاعقه، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌های فصلی و انسداد موقت جاده ها، خسارت به محصولات کشاورزی، تخریب سازه‌های سست و موقت است.

سازمان هواشناسی توصیه کرد: از تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، اجتناب شود و دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با خطرات ناشی از ناپایداری‌های جوی، آمادگی داشته باشند ضمن اینکه تقویت سازه‌های موقتی، اجتناب از صعود به ارتفاعات و چرای دام در مراتع مرتفع و مسیل‌ها توصیه می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸.۷۹°    ۲۱.۹۹°