اقدامات استان‌های کشور برای مقابله با کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 01 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۱۸۳۹
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ تير ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۴
معاون درمان ستاد مقابله با کرونا تهران با اشاره به وضعیت بسیار نگران کننده ابتلا به ویروس کرونا، گفت: آمار مراجعه کنندگان به بیمارستان‌ها به بیش از ۲۰ هزار نفر رسیده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 نادر توکلی، معاون درمان ستاد مقابله با کرونا تهران با حضور در برنامه "تیتر امشب" شبکه خبر گفت: تمام بیمارانی که علائمی شبیه سرما خوردگی دارند تا ۹۹ درصد به کرونا مبتلا شده‌اند.

وی افزود: وضعیت بسیار نگران کننده است و آمار مراجعه کنندگان به بیمارستان‌ها به بیش از ۲۰ هزار نفر رسیده است و تعداد بیماران بستری شده در ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌ها به یک‌هزار و ۸۰۰ نفر رسیده است.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا تهران گفت: به دلیل شدت مُسری بودن ویروس دلتا میزان مبتلایان بسیار بالاتر از موج‌های قبلی است.

توکلی بیان کرد: میزان کشندگی ویروس دلتا نسبت به سویه‌های قبلی کمتر است.

نگرانی‌ها از ابتلا کودکان به ویروس جدید کرونا

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا تهران گفت: با توجه به درگیری کودکان ۸ تا ۱۲ سال با ویروس دلتا، والدین باید مراقبت‌های لازم را انجام دهند.

توکلی بیان کرد: بعد از واکسیناسیون گروه‌های سنی بالای ۷۰ سال در شهر تهران، آمار مرگ و میر در این رده سنی کاهش یافته است.

امنتاع از واکسیناسیون، بسیار خطرناک است

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا تهران گفت: واکسیناسیون از ابتلای مجدد جلوگیری نمی‌کند، اما از شدت و احتمال مرگ بر اثر کرونا می‌کاهد.

روند با ثبات کرونا در یزد

محمدعلی طالبی، استاندار یزد گفت: با قرمز شدن مجدد یزد در موج پنجم، اقداماتی را در خصوص تشدید نظارت‌ها و محدودیت‌های برخی از اصناف و ... اجرا کردیم که این اقدامات منجر به ثبات بیماری در استان شد.

وی افزود: هم‌اکنون ۹شهرستان این استان در وضعیت قرمز و یک شهرستان در وضعیت نارنجی قرار دارد.

 
رعایت ۵۰ درصدی پروتکل‌های بهداشتی در بوشهر

عبدالکریم گراوند، استاندار بوشهر گفت: براساس اعلام وزارت بهداشت ۸ شهر این استان قرمز و ۲ شهر نارنجی است.

وی افزود: در پیک گذشته ۳۷۵ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌ها بستری بودند در حالی که در پیک جدید ۴۸۵ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

استاندار بوشهر بیان کرد: از فردا (دوشنبه) واکسیناسیون افراد بالای ۵۰ سال را شروع می‌کنیم که حدود ۹۰ هزار نفر در این رنج سنی قرار دارند.

گراوند با بیان اینکه در استان بوشهر بیش از ۵۰ درصد مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند، گفت: گرمای شدید و رطوبت بالای هوا، رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی را با مشکل مواجه می‌کند.
 
 
کمبود تخت بیمارستانی در استان کرمان نداریم

محمدصادق بصیری، معاون استاندار کرمان گفت: استان کرمان ۲۳ شهرستان دارد که از این تعداد ۱۶ شهرستان قرمز، ۶ شهرستان نارنجی و یک شهرستان در وضعیت زرد قرار دارد.
 
وی افزود: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این استان به زیر ۵۰ درصد رسیده است.

معاون استاندار کرمان بیان کرد: طبق آخرین آمار ۱۴۰۰ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری‌ هستند و هم‌اکنون ۲ هزار تخت مجهز در استان داریم.


 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶.۷۹°    ۱۰.۹۹°