نخستین تست مثبت کرونای ایرانی‌ها در توکیو
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 14 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۱۹۵۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۱
تست یکی از کارمندان صداوسیما اعزامی به المپیک در فرودگاه توکیو مثبت شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 شش نفر از کارمندان صدا و سیما به المپیک توکیو اعزام شدند که در فرودگاه توکیو تست عبدالله روا مثبت اعلام می‌شود. با اینکه او هیچ علائمی نداشته، اما از بقیه نفرات اعزامی جدا می‌شود و توسط کمیته برگزاری مسابقات به هتل مخصوصی منتقل می‌شود.

پنج کارمند دیگر صدا و سیما که تست‌شان منفی شده بود نیز باید ۱۴ روز در هتل قرنطینه باشند و اجازه حضور در ورزشگاه‌های المپیک را ندارند.

هادی عامل، گزارشگر کشتی که در این گروه قرار داشت، در این باره گفت: با اینکه هر دو تست ما ۶ نفر در تهران منفی بود، اما متاسفانه تست همکار ما در فرودگاه ژاپن مثبت شد. پس از این ماجرا ما ۶ نفر حدود ۱۰ ساعت در فرودگاه بودیم و دوباره از همکار ما تست گرفتند که باز هم مثبت شد. البته او هیچ مشکل یا علائمی ندارد، اما او را به هتل مخصوصی منتقل کردند تا در آن جا قرنطینه باشد.

عامل ادامه داد: با اینکه تست ما منفی بوده و هر روز هم تست می‌گیرند و منفی هم است، اعلام کرده‌اند باید ۱۴ روز در هتل خود قرنطینه باشید و حق حضور در ورزشگاه‌ها را ندارید. ژاپنی‌ها سخت‌گیری زیادی می‌کنند و ما خواستار این هستیم حداقل پس از یک هفته قرنطینه، اجازه حضور در ورزشگاه‌ها را به ما بدهند.

این گزارشگر سرشناس کشتی در مورد وضعیت عمومی عبدالله روا گفت: خداروشکر او هیچ مشکلی ندارد، اما در مکانی دیگر قرنطینه است. او می‌گوید وقتی غذا می‌آورند با بلندگو از پشت در صدا می‌کنند تا غذا را بردارد و قرنطینه بسیار سختی دارند. برای سنجش تب هم هر روز یک نفر با لباس و تجهیزات مخصوص از او تب سنجی می‌کند که خوشبختانه مشکلی ندارد.

عامل در مورد معطلی زیاد کاروان‌های ورزشی در فرودگاه‌ها گفت: هم‌اکنون وضعیت خوب نیست و حداقل معطلی در فرودگاه ۵ ساعت است که ما، چون یک مورد تست مثبت داشتیم ۱۰ ساعت معطل شدیم. وضعیت حمل و نقل هم خوب نبود و بیش از یک ساعت معطل شدیم تا اتوبوس بیاید و ما را به هتل ببرد. من فکر می‌کنم به دلیل اعتراضات در ژاپن به برگزاری المپیک، بسیاری از افراد انصراف داده‌اند و نیروی کافی وجود ندارد.

عامل در پایان گفت: امیدوارم قرنطینه ما زودتر از ۱۴ روز تمام شود و بتوانم مسابقات کشتی را برای مردم عزیز ایران گزارش کنم.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸.۷۹°    ۹.۹۹°