ویروس دلتا در کشور می‌چرخد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 07 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۱۹۸۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۹ تير ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۲
معاون کل وزارت بهداشت گفت: خاصیت اصلی ویروس دلتا سرایت‌پذیری بیشتر است به همین دلیل بدون تردید در تمام استان‌های کشور در حال چرخش است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 "ایرج حریرچی" با حضور در برنامه "تیتر امشب" شبکه خبر با بیان اینکه تمام نشانه‌های یک اوج گیری در پیک پنجم وجود دارد، گفت: برای نخستین بار در تعداد موارد سرپایی رکورد زدیم، امروز (سه‌شنبه) ۲۷ هزار و ۴۴۴ ابتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و ۳ هزار و ۳۶ بستری جدید داشتیم.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: خاصیت اصلی ویروس دلتا سرایت پذیری بیشتر است به همین دلیل بدون تردید در تمام استان‌های کشور وجود دارد و در حال چرخش است.

حریرچی با اشاره به وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی پس از ۱۷ ماه درگیر بودن با کرونا گفت: متأسفانه میزان تحرک و تماس‌های ما با یکدیگر نسبت به سالهای قبل کرونا افزایش پیدا کرده است.

 
حریرپی: از مردم عذرخواهی می‌کنم

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: باتوجه به اقدامامت فوق‌العاده و خیرکننده در زمینه واردات و تأمین واکسن کرونا، ولی مردم انتظار داشتند که در این چندماه اخیر واکسیناسیون گسترده‌تری صورت بگیرد که متأسفانه موفق نشدیم و فارغ از اینکه چه میزان قصور و تقصیر وجود دارد و چه میزان قصور و تقصیر متوجه چه کسانی است، از اینکه نتوانستیم به وعده‌های داده شده درباره واکسیناسیون وسیعتر عمل کنیم از مردم عذرخواهی می‌کنم.

 
حریرچی گفت: مجهز شدن بیمارستان‌ها و تجربه کادر درمان باعث شده شدت شیوع بیماری کرونا در پیک پنجم کمتر باشد.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳.۵۹°    ۲۴.۹۹°