راهکارهای عملیاتی بازگرداندن آرامش اقتصادی در دولت جدید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 02 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۲۰۲۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ تير ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۶
کارشناس اقتصادی گفت: مهم‌ترین اقدامی که دولت سیزدهم برای ایجاد آرامش نسبی در اقتصاد می‌تواند انجام دهد کنترل تورم است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 کامران ندری، کارشناس اقتصادی با حضور در برنامه "تیتر امشب" گفت: علی‌رغم آنکه آمارها در سال ۹۹ رشد اقتصادی را نشان می‌دهند ولی در یک دهه‌ اخیر میانگین رشد اقتصادی کشور پایین بوده است همچنین در کنار این رشد اقتصادی پایین، رشد منفی سرمایه‌گذاری هم داشتیم.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی میزان تورم بسیار بالاست، افزود: میانگین و متوسط میزان تورم در چند دهه گذشته در مقایسه با کشورهای دیگر بالا بوده است و نکته قابل توجه این است که در پنج دهه گذشته نخستین بار است که اقتصاد ما  برای سه سال پیاپی میزان تورم بسیار بالا را تجربه می‌کند.

کارشناس اقتصادی با بیان اینکه شرایط اقتصادی کنونی خیلی خوب نیست، گفت: در حال حاضر وضعیت قابل پیش‌بینی نسبت به آینده برای فعالان اقتصادی که بتوانند درست تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی کنند، وجود ندارد مگر آنکه دولت جدید با برنامه‌های مشخص و معین آینده قابل پیش‌بینی را برای فعالان اقتصادی رقم بزند.


ندری بیان کرد: مهم‌ترین اقدامی که دولت سیزدهم برای ایجاد آرامش نسبی در اقتصاد می‌تواند انجام دهد کنترل تورم است.
 
وحید شقاقی، کارشناس اقتصادی با بیان اینکه برای نخستین بار در سال ۹۰ رشد اقتصادی صفر درصد شد، گفت: برای نخستین بار رشد استهلاک سرمایه از تشکیل سرمایه پیشی گرفته است و این موضوع در ۵۰ سال اخیر بی‌سابقه بوده است و به مفهوم ساده یعنی فرسودگی زیرساخت‌های ایران.

 
وی با بیان اینکه فرصت‌های بی‌نظیری در کنار اقتصاد بیمار کشورمان داریم، افزود: دولت آینده لازم است ابتدا اقتصاد کشور را "پیش‌بینی پذیر" کند.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸.۷۹°    ۱۳.۵۹°