تسریع و تسهیل روند واکسیناسیون
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 01 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۲۰۷۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۵
وزیر بهداشت در نامه‌ای به روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی دستوراتی را برای تسریع و تسهیل روند واکسیناسیون کرونا صادر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در نامه دکتر نمکی با اشاره به تامین مناسب واکسن و آمادگی تزریق روزانه بیش از ۵۰۰ هزار دز تاکید شده سریعاً به افراد بالای ۶۰ و یا ۵۰ سال که تاکنون مراجعه و یا در سامانه ثبت نام نکرده اند به شیوه مناسب اطلاع رسانی شود. همچنین استان‌هایی که ۷۵ درصد گروه‌های سنی هدف را واکسینه کرده اند می‌توانند از فردا ثبت نام واکسن کرونا برای جمعیت ۶۰-۵۸ سال و ۵۰-۴۸ سال را آغاز کنند. وزیر بهداشت از روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی خواسته واکسن مورد نیاز را درخواست کنند تا سریعاً ارسال شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به روسای دانشگاه هاو دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور با اشاره به تامین و پشتوانه کافی واکسن و توسعه مراکز تزریق در سراسر کشور و آمادگی تزریق روزانه بیش از ۵۰۰ هزار دُز واکسن، برنامه‌های جدید برای واکسیناسیون گروه‌های سنی در استان‌های مختلف را ابلاغ کرد.

متن این ابلاغیه به شرح زیر است:

رئیس/سرپرست محترم دانشگاه/دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ...

با سلام و تبریک عید سعید قربان و خداقوت در مقابله نفس گیر با پیک پنجم بیماری و سپاسگزاری از زحمات کلیه عزیزان جهت افزایش مراکز واکسیناسیون و همچنین سرعت عمل بیشتر.

از آنجا که بدلیل پوشش واکسیناسیون جمعیت بالای ۶۰ سال و استان‌های جنوبی و جنوب شرقی بالای ۵۰ سال به حد قابل قبولی رسیده ایم مراجعه به مراکز واکسیناسیون در روز گذشته کمتر بود؛ لذا باتوجه به تأمین و پشتوانه کافی واکسن و همچنین توسعه مراکز تزریق در سراسر کشور که آمادگی تزریق روزانه بیش از پانصد هزار نفر را دارد شایسته است که این مراکز و واکسن در اختیار با ظرفیت حداکثری مورد بهره برداری قرار گیرد؛ لذا انجام موارد زیر ضروریست:

۱- سریعاً اعلام گردد کلیه افراد بالای ۶۰ سال که تاکنون مراجعه نکرده و یا در سایت ثبت نام ننموده‌اند با اطلاعیه و یا هر شیوه‌ای مناسب این عزیزان در کلیه کشور دعوت به ثبت نام و نوبت‌دهی شوند. در استان‌هایی که بالای ۵۰ سال گروه هدف می‌باشند برای این گروه سنی آگهی شود.

۲- استان‌هایی که گروه هدف بالای ۶۰ سال و آن‌ها که بالای ۵۰ سال می‌باشد در صورتیکه ۷۵ درصد از گروه‌های سنی هدف را واکسینه کرده اند می‌توانند از فردا برای جمعیت ۶۰-۵۸ ساله در استان‌هایی که گروه سنی هدف، بالای ۶۰ سال بوده و ۵۰-۴۸ ساله در استان‌هایی که گروه سنی هدف بالای ۵۰ سال می‌باشد ثبت نام آغاز و واکسیناسیون این گروه با نوبت دهی شروع شود. خوشبختانه واکسن به اندازه کافی موجود است و همکاران ارجمند با محاسبه جمعیت جدید هدف، واکسن مورد نیاز را درخواست نمایند تا سریعاً ارسال شود.

توفیق و عزت همگان را در خدمت به مردم از خداوند بزرگ مسئلت داریم.

دکتر سعید نمکی
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۱.۵۹°    ۳۲.۷۹°