فشار واشنگتن در وادارسازی کشورها به تقابل با کوبا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 26 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۲۱۰۰
تاریخ انتشار : جمعه ۰۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۳
وزیر خارجه کوبا، تحریمهای جدید ایالات متحده آمریکا علیه وزارت کشور و ارتش کوبا را محکوم کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
«برونو رودریگز» وزیر خارجه کوبا اعلام کرد که هاوانا تحریم‌های جدید ایالات متحده علیه وزارت کشور و ارتش کوبا و همچنین اعمال فشار واشنگتن بر کشور‌های اروپایی و آمریکای لاتین در جهت وادارسازی آن‌ها به تقابل جویی با کوبا را محکوم می‌کند.

رودریگز در پیامی در فضای مجازی نوشت: «من تحریم‌های بی پایه و افترا آمیز دولت ایالات متحده علیه آلوارو لوپز مییِرا و بریگاد ویژه ملی را رد می‌کنم. [دولت آمریکا]بهتر است قانون ماگنیتسکی را به دلیل سرکوب نظام‌مند و خشونت پلیس [در ایالات متحده]که جان ۱۰۲۱ نفر را در سال ۲۰۲۰ گرفت، در مورد خود به اجرا گذارد».

کوبا همچنین اعمال فشار«تحقیرآمیز» ایالات متحده بر شش کشور اروپایی و هشت کشور آمریکای لاتین در مسیر همراه سازی آن‌ها با موضع ضد کوبایی واشنگتن را محکوم کرد.

وزارت خزانه داری ایالات متحده دیروز پنج شنبه اعلام کرد که واشنگتن وزیر نیرو‌های مسلح انقلابی (وزیر دفاع) و همچنین بریگاد ویژه وزارت کشور کوبا را تحریم کرده است.

طبق اطلاعات ارائه شده بر روی تارنمای رسمی وزارت خزانه داری ایالات متحده، «آلوارو لوپز مییِرا» وزیر نیرو‌های مسلح انقلابی کوبا و بریگاد ویژه وزارت کشور آن تحت لوای قانونی موسوم به «سند ماگنیتسکی» مشمول تحریم‌های جدید آمریکا شدند.

 رئیس جمهور آمریکا نیز اندکی بعد در بیانیه‌ای ادعا کرد که «تحریم‌های جدید واشنگتن علیه کوبا تازه نقطه آغاز مجموعه تدابیری است که دولت آمریکا قصد دارد علیه افراد و نهاد‌های کوبایی که در سرکوب مردم این کشور دست دارند، اتخاذ کند».

بایدن در این باره مدعی شد: «امروز دولت من تحریم‌های جدیدی علیه عناصر رژیم کوبا که مسئول این سرکوب هستند، وضع می‌کند، فرمانده ارتش کوبا و دایره وزارت داخلی کوبا که هدایت کننده این سرکوب است،تا آن‌ها را بابت اقدامات خود پاسخگو سازد».
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °