پیشتازی پیک پنجم کرونا از پیک های قبلی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 26 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۲۱۳۴
تاریخ انتشار : جمعه ۰۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۰
رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) معتقد است: پیک پنجم شیوع کرونا در مقایسه با چهار پیک قبل بسیار حادتر، اما تعداد فوتی های آن کمتر شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر خسرو صادق‌نیت در گفتگوی ۱۸:۳۰ در خصوص دلایل ایجاد پیک پنجم کرونا در کشور گفت: پس از شیوع ویروس دلتا در استان‌های جنوبی و پس از آن انتقال این ویروس به سایر مناطق کشور و به ویژه استان تهران و شهر‌های اطراف آن، وقوعِ این موج، پیش بینی می‌شد.

او با بیان اینکه از یکی دو هفته اخیر با پیک شدید این بیماری مواجه هستیم، تاکید کرد: پیک پنجم از نظر شدت با هیچ یک از پیک‌های قبلی قابل مقایسه نیست.

رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) شدت ابتلای ویروس دلتا در مقایسه با ۴ پیک قبلی را بسیار بالاتر ارزیابی و خاطرنشان کرد: در این پیک، شدت و میزان ابتلا بسیار شدید بوده و به سرعت بیمار را به بد حالی و بستری می‌رساند.

او ادامه داد: بی توجهی نسبت به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، طولانی شدن روند شیوع و خستگی افراد مهمترین دلایل ایجاد پیک جدید بود که انجام برخی اقدامات می‌توانست از وقوع آن پیشگیری کند.

صادق نیت در ادامه، به مقایسه پیک پنجم کرونا با پیک‌های قبلی پرداخت و در تشریح تفاوت علائم ویروس دلتا در این پیک با سایر گونه‌های کرونا افزود: یکی از علامت های این ویروس به سرماخوردگی شبیه است و علامت دیگر نیز با مسمومیت های گوارشی اشتباه گرفته می‌شود. 

او علائم ویروس دلتا را بسیار گمراه کننده دانست و گفت: در این پیک بیشتر، جوانان و نوجوانان به بیماری مبتلا شده و ابتلا‌ها بیشتر به صورت خانوادگی است.


در ادامه دکتر چنگیز رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اعلام کرد: با افزایش تعداد مبتلایان مواجه هستیم، در شبانه روز گذشته از ۳۵۰۰ تست انجام شده، بیش از ۱۵۰۰ تست مثبت بود، اما نسبت فوتی‌ها در مقایسه با پیک‌های قبلی کاهش چشمگیری پیدا کرده است.
 
حمیدرضا رشیدی نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در ادامه با اعلام اسامی ۴ شهرستان استان کرمان به عنوان شهرستان‌های بحرانی استان گفت: شهر‌های شرقی استان شامل بم، جیرفت، کهنوج و مرکز استان بحرانی شده اند و شدت واگیری آن دو نیم تا سه برابر ویروس‌های قبلی است.

او تصریح کرد: مردم باید شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت و توجه بیشتری به این مسئله کنند.

دکتر سیدعباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران دیگر میهمان برنامه با بیان اینکه بیش از ۲ هزار بیمار بستری در سطح استان داریم افزود: این در حالی است که هیچ گونه بهبودی در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی شاهد نیستیم.

او ادامه داد: متاسفانه هنوز شاهد برگزاری مراسم‌های عروسی و تجمعات هستیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸.۷۹°    ۱۷.۹۹°