طرح صنعتی تولید ساختمان باید مردمی سازی شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 31 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۲۳۲۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۰
رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه طرح صنعتی تولید ساختمان باید مردمی سازی شود گفت: ما این طرح صنعتی تولید ساختمان را صنعتی و بومی کردیم، اما اگر این صنعت را مردمی سازی نکنیم این در نطفه خفه می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای قالیباف در مراسم بهره برداری از طرح ملی وزارت دفاع برای صنعتی سازی ساختمان افزود: ما اگر اینجا می‌توانیم شش هزار واحد در سال در یک رده ۱۲ طبقه‌ای داشته باشیم این باید در جغرافیای متفاوت کشور و براساس نیاز‌ها و آیین نامه‌هایی که وجود دارد و بحث شهر و روستا و قیمت تمام شده، مردمی سازی شود.

وی گفت: صنعتگران و سرمایه گذاران ما باید همه وارد این کار شوند، در طرحی که در مجلس برای حوزه مسکن تصویب شده بنا نیست دولت یک میلیون مسکن بسازد، دولت یک مسکن هم نباید بسازد، چون اگر بسازد هم گران می‌سازد و هم به جای یک میلیون، صد هزار مسکن هم نمی‌تواند بسازد.

رئیس مجلس افزود: ما باید به طور کامل این کار را مردمی سازی کنیم و اجازه دهیم سرمایه گذاران و جوانان وارد کار شوند.

آقای قالیباف گفت: ما می‌بینیم زمین بین ۴۵ تا ۵۵ درصد هزینه ساختمان را در بر می‌گیرد به همین دلیل در همین قانونی که آوردیم پیش بینی صندوق زمین و مسکن کردیم یعنی دولت بیاید در آنجایی که بیشترین بار بر دوش مسکن گذاشته می‌شود، جبران کند و انجام دهد.

وی افزود: در کنار صنعتی بودن مسکن باید به اقتصادی بودن کار، مصرف کم انرژی و ایمنی نیز توجه شود که از نکات مهم است.
 
 
در مراسمی با حضور آقای قالیباف رئیس شورای مجلس اسلامی و امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح؛ بهره برداری از طرح ملی وزارت دفاع برای صنعتی سازی ساختمان افتتاح شد.
 
این طرح به عنوان یک طرح راهبردی برای تغییر ریل ساختمان سازی کشور در وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح و با حمایت ستاد کل نیرو‌های مسلح از مهرماه سال ۹۸ آغاز شده و کشور به دانش طراحی ساخت و نصب ساختمان‌های مدولار که تاکنون در انحصار دو یا سه کشور بوده، دست یافته است.

در این طرح، چرخه احداث یک ساختمان ۱۲ طبقه با زیر بنای حدود ۱۱ هزار متر مربع با ظرفیت تقریبی ۷۰ واحد آپارتمان از ۳ سال به حداکثر ۶ ماه کاهش می‌یابد.

این طرح مطابق با آیین‌نامه‌های روز دنیا طراحی شده و از نظر کاهش مصرف انرژی، عایق بندی صوتی و حرارتی، زلزله و آتش سوزی بسیار مناسب و قیمت تمام شده آن نیز مناسب‌تر از سایر روش هاست.

در این نوع ساختمان‌ها پرت انرژی به شدت کاهش یافته است و نسبت به سیستم سنتی اسکلت فلزی متداول در کشور قیمت تمام شده آن ارزان‌تر خواهد بود.

در معماری این ساختمان ها؛ آرامش، آسایش، سبک و الگوی جدیدِ مطابق با فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی رعایت شده است.

با ایجاد حجم‌های هندسی مناسب در شکل، نمای ساختمان از مطلوبیت دیداری برخوردار می‌شود و قابلیت تطابق با بافت و اقلیم مناطق مختلف کشور نیز مدنظر قرار گرفته است.

تولید و ثبات دانش فنی، طراحی فرآیند تولید، طراحی ماشین آلات خطوط تولید و مونتاژ کارخانه در زمینی به مساحت ۳۰۰ هزار متر مربع و ۷۰ هزار متر زیربنا با ایجاد زیر ساخت بسیار مناسب از جمله انتقال آب غیر شرب و انشعاب گاز و برق و ۲۳۰ هزار متر مربع احداث خیابان‌های ارتباطی، فضای سبز، شبکه روشنایی و محوطه سازی، همگی به همت متخصصان متعهد و نخبه داخلی در کوتاه‌ترین زمان محقق شده است و ان شاء الله در تابستان امسال شاهد ساخت اولین بلوک ۱۲ طبقه با این روش خواهیم بود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶.۵۹°    ۲۱.۹۹°