همه چیز درباره واکسن کرونا؛ از تولید داخلی تا خرید خارجی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 06 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۲۴۳۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۶
رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: ظرفیت شبکه بهداشت فراتر از واکسیناسیون ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار دُز در روز است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با حضور در برنامه "تیتر امشب" گفت: ظرفیت شبکه بهداشت فراتر از واکسیناسیون ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار دُز در روز است.

وی افزود: خوشبختانه در دو هفته اخیر عملاً از مرز ۴۰۰ هزار تزریق واکسن در روز گذشته‌ایم.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت بیان کرد: در استان تهران استقبال از واکسیناسیون کرونا بسیار بالاتر بوده است.


جهانپور گفت: هم‌اکنون ۹ گروه شغلی برای انجام واکسیناسیون مشخص شده‌اند.

خبر‌های خوش جهانپور از واکسیناسیون کرونا در پاییز

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت بیان کرد: از مجموع واکسن‌های تزریق شده تا امروز که حدود ۱۱ میلیون دُز بوده، ۵ درصد ایرانی و تا آخر سال، میزان واکسیناسیون ایرانی به ۶۰ درصد خواهد رسید.


سید احسان مصطفوی، مدیر پروژه کارآزمایی بالینی واکسن پاستوکووک گفت: خوشبختانه یافته‌های کوبا درباره اثربخشی واکسن سوبرانا (واکسن کوبایی کرونا) در فاز سوم عدد ۹۱.۲ درصد را نشان می‌دهد.
 
وی افزود: تأمین واکسن پاستوکووک بهتر از چارچوب‌های تعیین شده پیش می‌رود.


حسن جلیلی، مسئول طرح تولید واکسن در ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) گفت: هم‌اکنون حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار دُز واکسن به وزارت بهداشت تحویل داده شده است تا پس از انجام مراحل مربوط در اختیار مراکز واکسیناسیون قرار گیرد.

وی با بیان اینکه دو خط از فاز ۲ صنعتی تولید واکسن ایرانی در حال تکمیل است، ادامه داد:  خط یک فاز ۲ صنعتی در آینده نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید که با راه‌اندازی این خط ظرفیت تولید واکسن کووبرکت به ۶ میلیون دُز می‌رسد.

 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱.۷۹°    ۱۲.۹۹°