ثبت ۹۰ هزار بازرسی سازمان تعزیرات در ۴ ماه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 25 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۲۴۴۴
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۳
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی از ثبت ۹۰ هزار بازرسی سازمان تعزیرات در ۴ ماه نخست امسال خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
جمال انصاری؛ درباره گشت‌های تعزیرات در ۴ ماه نخست امسال، افزود: سازمان از سال ۱۳۹۶ همیشه تلاش کرده است در تمامی ادوار نظارت‌های خودش را تشدید و تکمیل کند که بخشی از نظارت‌ها میدانی-خیابانی و بخش دیگر هم اقدامات پرونده‌ای است.

۲۰۰ هزار گشت تعزیرات در سال ۹۹

وی گفت: در سال ۹۶ تعداد تعداد گشت‌های تعزیرات حدود ۸۰ هزار بازرسی در بازار بوده، اما در سال ۹۹ به حدود ۲۰۰ هزار بازرسی رسیده و هرسال ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش تعداد گشت داشته ایم که منتهی به ۲۵ درصد افزایش پرونده‌های حاصل از پیگیری گشت‌ها شده است.

انصاری تصریح کرد: تعداد گشت‌های تعزیرات در ۴ ماهه نخست سال جاری، به حدود ۹۰ هزار بازرسی از حوزه بازار در سطح صنوف خرد، کلان و تولیدی رسیده و بیش از ۳۰ درصد گشت‌های بازرسی افزایش داشته است تا به مطالبه مردمی و حاکمیتی در حوزه بازار پاسخ داده شود.

ابلاغ جدید به استان‌ها برای مبارزه با گرانفروشی

وی گفت: این فرایند با همکاری دستگاه‌های مختلف از جمله قوه قضاییه انجام شده و از دیروز هم ابلاغیه به استان‌ها داده شده است که همچنان نظارت‌های بازار با جدیت دنبال شود.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی درباره مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: یکی از ماموریت‌های مهم سازمان تعزیرات حکومتی رسیدگی به پرونده‌های مربوط به قاچاق کالا و ارز است و حدود ۸۰ تا ۸۵ درصد پرونده‌ها در این خصوص به سرعت رسیدگی شده است.

تشدید مجازات گرانفروشی

وی درباره برخی موارد مطرح شده درباره ضمانت‌های اجرایی احکام صادره در پرونده‌های قاچاق کالا و ارز، افزود: یک بخش از مجازات‌ها جریمه تعزیراتی است و بخش دیگر از احکام صادره در حوزه قاچاق کالا و ارز و حتی گران فروشی ضمانت اجرایی غیر جریمه‌ای است یعنی در کنار جریمه، مجازات دیگری مثل محدودیت، ممنوعیت، تعطیلی، بستن و ابطال کارت بازرگانی هم اعمال می‌شود که شامل اشخاص حقیقی و هم اشخاص حقوقی است یعنی شرکت‌ها نیز متناسب با میزان جرائم مجازات می‌شوند.

افزایش هزینه جرم قاچاق کالا و ارز

انصاری ادامه داد: آنچه در سازمان تعزیرات برای پرونده‌های تعزیراتی تعیین شده پرونده‌های بالای ۵۰۰ میلیون تومان است که به صورت آماری حدود ۴۰ درصد پرونده‌های ما در همین دسته قرار دارد و از ابتدای دادرسی تا صدور حکم و اجرا به صورت ویژه و تخصصی پیگیری می‌شود.

انصاری در پاسخ به این سوال که آیا هزینه جرم گرانفروشی و قاچاق کالا و ارز بالا رفته است؟ افزود: ما هم مقرراتی داریم که شامل افساد فی الارض و محاربه است و هم مقرراتی داریم که شامل تخلف اقتصادی می‌شود و بسته به نوع پرونده رسیدگی می‌شود، مجازات اعدام داریم تا حبس‌های طویل المدت و ایجاد موانع جدی در حوزه فعالیت افرادی که مرتکب جرم می‌شوند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲.۷۹°    ۱۶.۹۹°