تاکید ایران و اتریش بر گسترش همکاری‌های قضایی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 27 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۲۴۶۷
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۹
وزیر ایالتی اتریش و معاون امور بین‌الملل ستاد حقوق بشر ایران بر گسترش همکاری‌های دوجانبه قضایی و حقوق‌بشری و توسعه و تبادل اطلاعات و تجارب تاکید کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد حقوق بشر، مارتین ایچینگر، وزیر ایالتی اتریش به همراه خانم گروسه وزیر مختار سفارت اتریش در تهران و آقای بروشه عضو ایالتی دولت اتریش ضمن حضور در محل ستاد حقوق بشر با دکتر سید مجید تفرشی، معاون امور بین‌الملل ستاد دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار ابتدا طرف اتریشی ضمن ارائه گزارشی از افتتاح مرکز علمی و تحقیقاتی مشترک اتریش و ایران در خصوص درمان سرطان با بهره‌مندی از بالاترین روش‌های علمی و با همکاری سازمان انرژی اتمی کشورمان در ادامه به تاریخچه هفتصد ساله روابط دو کشور پرداخت و گفت: ایران و اتریش از یکصد و پنجاه سال قبل مبادرت به برقراری روابط سیاسی رسمی با یکدیگر کردند و بیش از شصت سال است که همکاری‌های مستمر فرهنگی با یکدیگر دارند.

وی قدمت روابط دو کشور را هفتصد سال دانست و آن‌را بسیار ارزشمند توصیف کرد.

آقای ایچینگر در ادامه ضمن یادآوری ارسال نامه تبریک انتخاب دکتر رئیسی به عنوان رئیس جمهور ایران توسط رئیس جمهور اتریش، روابط اقتصادی و سیاسی خوب دو کشور و لزوم تداوم آن، همکاری‌های خوب قضایی و حقوقی میان دو کشور و ضرورت تبادل هیات‌های تخصصی، بر علاقه مندی اتریش برای تداوم همکاری‌های فرهنگی و اجتماعی با ایران تاکید کرد.

در ادامه جلسه معاون امور بین الملل ستاد حقوق بشر ضمن تشکر از اراده راسخ اتریش در توسعه همکاری‌ های دوجانبه در حوزه‌های مختلف و یادآوری روابط خوب دو کشور به ویژه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از جمله سه دور سفر رسمی رئیس جمهور اتریش به کشورمان در کنار تنظیم ده‌ها سفر میان دو کشور در سطح رئیس مجلس، وزرا و سایر مقامات عالیرتبه، اتریش را کشوری پیشتاز در تنظیم روابط مبتنی بر عقلانیت و احترام متقابل با کشورمان در مقایسه با سایر کشور‌های اروپایی دانست.

وی افزود: در دنیای امروز روابط مبتنی بر نگاه بالادستی و تحقیر آمیز جایگاه خود را ازدست داده و کمکی به ارتقا روابط و صلح و امنیت بین‌المللی نمی‌کند.

وزیر اتریشی هم در پایان ضمن هدیه کتابی از فعالیت‌های استان محل خدمت خود، گفتگو را ظرفیتی مهم در افزایش روابط دو کشور دانست و از پیشنهاد آقای رئیسی بر ایجاد سازوکاری پویا برای توسعه گفتگو از جمله در حوزه بین‌الادیانی، استقبال کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۷.۹۸°    ۲۷.۹۸°