صادرات نخستین محموله «فولاد خراسان» به قزاقستان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 07 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۲۴۷۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۸
نخستین محموله صادراتی محصولات نهایی مجتمع فولاد خراسان به جمهوری قزاقستان ارسال شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان گفت: برای نخستین بار محصول نهایی مجتمع فولاد خراسان، شامل ۵۰۰ تن مقاطع فولادی ساختمانی در تیرماه امسال از طریق بندر امیرآباد و از مسیر دریای مازندران به قزاقستان صادر شد.

کسری غفوری گفت: این بسته صادراتی شامل ۵۰۰ تن میلگرد سایز ۱۴ و ۲۰ است که ظرف روز‌های آینده از این مسیر دریایی به کشور قزاقستان وارد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در سه ماه نخست سال ۱۴۰۰، مجتمع فولاد خراسان موفق شد علی رغم همه دشواری‌های ایجاد شده از سوی ایالات متحده، قریب به ۵۵ هزارتن شمش فولادی و بیش از ۳۳ هزار تن مقاطع ساختمانی به کشور‌های مختلف صادر کند، ادامه داد: ایجاد روابط جدید تجاری و بازار‌های جدید برای صادرات از راهبرد‌های مهم شرکت در مسیر تجارت خارجی است و از همین رو صدور نخستین محموله مقاطع سبک ساختمانی به کشور‌های جدید در حوزه آسیای میانه از جمله کشور قزاقستان برای ما حایز اهمیت است.

وی افزود: همراهی نهاد‌های مسئول برای گشایش بازار‌های صادراتی به روی تولیدکنندگان فولاد می‌تواند از مصادیق بارز تحقق شعار «تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها» باشد، لذا ایجاد ارزش افزوده، فروش محصول به جای مواد خام و تحصیل ارز صادراتی برای کشور، از پیامد‌های ارزشمند صادرات فولادسازان برای کشور است.

سرپرست معاونت فروش فولاد خراسان نیز اظهار داشت: حجم و ارزش صادرات این مجتمع در چهارماه نخست امسال نسبت مدت مشابه سال ۱۳۹۹ حدود دو برابر شده است و در حوزه فروش محصولات نهایی هم شرکت توانسته رشد قابل توجهی را به ثبت برساند.

حسین بختیاری بازاریابی مناسب، مشتری مداری، خوش نامی و اعتبار محصولات مجتمع فولاد خراسان در بازار‌های هدف صادراتی، به ویژه کشور‌های همسایه را از دلایل توفیق این شرکت در عرصه بازرگانی خارجی برشمرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴.۷۹°    ۲۵.۵۹°