رقابت ۳۰۵ هزار داوطلب در کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 29 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۲۵۲۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۴
رقابت در آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته ۱۴۰۰ امروز پنجشنبه ۷ مرداد، با برگزاری آزمون برای ۳۰۵ هزار داوطلب ادامه یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته ۱۴۰۰ در نوبت صبح دیروز چهارشنبه ۶، امروز پنجشنبه، ۷ و فردا جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ در ۳۶۷ حوزه امتحانی اصلی و ۱۷۹ شهر سراسر کشور و رقابت ۶۳۴ هزار و ۵۴ داوطلب برگزار می‌شود.

در روز اول دیروز چهارشنبه ۶ مرداد، آزمون کارشناسی ارشد آزمون ۳۴ رشته شناور و با تعداد داوطلب ۷۲ هزار و ۳۰۶ داوطلب برگزار شد.

امروز پنجشنبه ۷ مرداد، آزمون ۳۴ رشته امتحانی با ۳۰۵ هزار و ۹۱۳ داوطلب برگزار شده است.

روز سوم فردا جمعه ۸ مرداد، آزمون ۶۳ رشته امتحانی و با ۲۵۵ هزار و ۸۳۵ داوطلب برگزار می‌شود.

آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ دومین دوره آزمون ارشد در دوران کرونا و تعداد شهر برگزاری در مقایسه با سال گذشته ۱۲۴ درصد و در تعداد حوزه حدود ۵۶ درصد افزایش داشته است.

تعداد ۶۳۴ هزار و ۵۴ داوطلب در این آزمون ثبت نام کرده‌اند که در ۹۷ رشته اصلی و ۳۴ رشته شناور (رشته دوم) به رقابت می‌پردازند. از مجموع داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ تعداد ۵۳ درصد زن و ۴۷ درصد مرد هستند.

همچنین تعداد ۳۶۴ نفر از متقاضیان آزمون دارای بیماری کرونا بودند که با تکمیل فرم خود اظهاری و بارگذاری گواهی بیماری کرونا بر اساس دستورالعمل‌های وزارت بهداشت از سایر متقاضیان جدا شده و آزمون آن‌ها در یکی از بیمارستان‌ها برگزار می‌شود.

بیشترین تعداد داوطلبان در گروه آموزشی علوم انسانی با ۴۰۸ هزار داوطلب است و پس از آن به ترتیب گروه‌های فنی مهندسی با ۱۲۵ هزار داوطلب، هنر با ۴۶ هزار داوطلب، علوم پایه با ۳۵ هزار داوطلب، کشاورزی ۱۴ هزار داوطلب و در نهایت دامپزشکی با ۲ هزار داوطلب قرار دارند.

نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ به صورت کارنامه در دهه اول شهریور ماه از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می‌شود و پس از آن داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می‌توانند در همان زمان به انتخاب رشته اقدام کنند.

فهرست معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت رشته‌های خاص برای آزمون‌های تشریحی و عملی دهه دوم شهریور اعلام می‌شود و آزمون‌های تشریحی در دهه اول مهرماه انجام می‌شود.

پیش بینی می‌شود نتایج نهایی در اواخر مهرو نهایتاً تا اوایل آبان ۱۴۰۰ اعلام شود و ظرفیت پذیرش در دوره کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ حدود ۳۰۰ هزار نفر خواهد بود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹.۵۹°    ۱۳.۹۹°