فصل جدید همکاری های ایران و سوریه+مصاحبه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 25 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۲۵۴۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۰
حسین امیر عبداللهیان گفت: هم اکنون سوریه وارد یک مرحله جدیدی از رویکرد همکاری‌های اقتصادی با کشور‌های مختلف به ویژه جمهوری اسلامی ایران شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دستیار ویژه مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل گفت: سفر آقای قالیباف در شرایطی انجام شد که سوریه مرحله بحران نظامی و امنیتی جنگ تروریستی ۹ سال گذشته را با موفقیت پشت سرگذاشت و هم اکنون سوریه وارد یک مرحله جدیدی از رویکرد همکاری‌های اقتصادی با کشور‌های مختلف به ویژه جمهوری اسلامی ایران شده است.

او گفت: "برطرف کردن موانعی که در مسیر همکاری‌های اقتصادی و تجاری بخش‌های خصوصی و دولتی ایران وجود دارد، از اهداف اصلی سفر آقای قالیباف به سوریه است و براین اساس در دیدار با مقامات ارشد سوری این موانع به طور دقیق مورد بررسی قرار گرفت و بر ضرورت اقدامات عملی برای خروج از آن موانع تاکید شد.

امیر عبداللهیان در خصوص ملاقات رئیس مجلس شورای اسلامی با مقامات سوری گفت، "شاید بهترین ملاقاتی که در کنار دیدار با همه مقامات برجسته انجام شد، دیدار با بشار اسد بود، این دیدار در دو بخش خصوصی و عادی به بیش از ۲ ساعت طول کشید و دو طرف گفتگو‌های خیلی کاربردی و عملیاتی انجام دادند. وی تاکید کرد، "در واقع در این دیدار، نقشه راه همکاری‌های پایدار اقتصادی که به نفع دو ملت و دو کشور باشد، در جریان این سفر ترسیم شد.

دستیار ویژه رئیس مجلس ابراز امید کرد، با اراده‌ای که در آقای بشار اسد وجود دارد و با اراده‌ای که در جمهوری اسلامی ایران به ویژه در دوره شروع بکار آقای رئیسی، رئیس جمهور جدید کشورمان شاهد خواهیم بود، حرکت پویایی و جدی برای حرکت در مسیر نیل به دستاورد‌های بزرگ و پایدار اقتصادی و تجاری بین دو کشور و دو دولت شاهد خواهیم بود.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱.۷۹°    ۱۶.۹۹°