آب مشترکان پرمصرف تهران از فردا قطع می‌شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 03 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۲۶۱۰
تاریخ انتشار : جمعه ۰۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۴
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: از ابتدای تیرماه برای ۲۰۰ هزار مشترک بدمصرف و پرمصرف تهرانی، اخطار پیامکی و مکتوب صادر شده و چنانچه میزان مصرف خود را در این مدت کنترل نکرده باشند از فردا روزانه بین ۲ تا ۵ ساعت آب آنها قطع خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
"محمدرضا بختیاری" روز جمعه با اشاره به اینکه از ابتدای تیرماه برای ۲۰۰ هزار مشترک بدمصرف و پرمصرف تهرانی، اخطار پیامکی و مکتوب صادر شده بود گفت: پیش از این، اینگونه مشترکان اخطاریه دریافت کرده اند که اگر نسبت به رعایت الگوی مصرف اقدام نکنند با محدودیت قطع آب روبرو خواهند شد.

بختیاری با اشاره به اینکه مشترکانی که میزان مصرف خود را در این مدت کاهش ندادند مشمول این طرح می‌شوند، اظهار داشت: این مشترکان حدود ۵ درصد کل مشترکان را شامل می‌شوند که ۱۰ درصد آب تهران را مصرف می‌کنند.

وی به این موضوع که شروع این کار از اشتراک‌های پرمصرف مناطق شمالی تهران است، اشاره کرد و گفت: بیشتر این مشترکان در شمال تهران هستند ضمن اینکه در مناطق بخش جنوبی استان تهران نیز شاهد مصرف بالا هستیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان اینکه رشد مصرف در استان تهران، امسال منطقی و در حد یک درصد بوده است اظهار داشت: ۵۰ درصد مردم تهران کمتر از حد نرمال که ۱۴ مترمکعب است، آب مصرف می‌کنند.

وی ادامه داد: ۳۰ درصد تهرانی‌ها کمی بیش از الگوی مصرف آب استفاده می‌کنند و ۲۰ درصد نیز مشترکان پرمصرف هستند.

بختیاری خاطرنشان کرد: مردم باید بدانند که امسال تابستان بسیار سختی را می‌گذرانیم، از این رو نیازمند همکاری آن‌ها در رعایت الگوی مصرف هستیم.

این مقام مسوول استفاده از کاهنده مصرف، استفاده نکردن از آب به‌جای جارو در زمان نظافت ساختمان، باز نگذاشتن آب در زمان استحمام و شست و شوی دست ها، بررسی وضعیت کلر‌های آبی و قرار دادن در سایه و سایر موارد را مانع از هدررفت آب دانست.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۱.۵۱°    ۳۱.۹۹°