نتایج ضعیف نمایندگان ایران در هشتمین روز المپیک
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 03 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۲۶۱۳
تاریخ انتشار : جمعه ۰۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۴
ایران با تک مدال طلای تیراندازی، از جایگاه سی‌ویکم به سی‌وچهارم جدول توزیع مدال‌های المپیک توکیو نزول کرد و چین، ژاپن و آمریکا همچنان سه جایگاه برتر را در اختیار دارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از ایرنا نمایندگان ایران در هشتمین روز بازی‌ها در چهار رشته به میدان رفته و مدالی کسب نکردند. ایران تنها در هفته نخست یک مدال توسط جواد فروغی در تپانچه گرفت.

در این روز چین با ۴۰ مدال (۱۹طلا، ۱۰ نقره و ۱۱ برنز)، میزبان با ۲۸ نشان (۱۷ طلا، چهار نقره و هفت برنز) و آمریکا با ۴۱ مدال (۱۴ طلا، ۱۶ نقره و ۱۱ برنز) سه جایگاه نخست را تسخیر کردند.

روسیه زیر پرچم کمیته ملی المپیک این کشور هم با ۱۰ طلا، ۱۴ نقره و ۱۰ برنز چهارمی خود را تداوم بخشید.

در المپیک توکیو یک‌هزار و ۵۸ مدال طلا، نقره و برنز توزیع می‌شود که از بین مجموع مدال‌ها ۳۳۹ مدال طلا، ۳۳۹ نقره و ۳۸۰ برنز است. تاکنون در بین جایگاه مدالی زنان چین با (۱۰ طلا، چهار نقره و ۶برنز) آمریکا (با هشت طلا، ۱۱ نقره و هشت برنز) و ژاپن (با هشت طلا، یک نقره و پنج برنز) در جایگاه اول تا سوم قرار دارند. در بین جایگاه مدالی مردان، ژاپن با (هشت مدال طلا، سه نقره و یک برنز) آمریکا با (۶ طلا، چهار نقره، پنج برنز) و انگلیس با (۶ طلا، پنج نقره و سه برنز) جایگاه اول تا سوم جدول را در اختیار دارند.

ایران در المپیک ریو ۲۰۱۶ با کسب سه طلا و یک نقره و چهار برنز در وزنه‌برداری، تکواندو، کشتی در جایگاه بیست و پنجم ایستاد.

المپیک توکیو به دلیل شیوع کرونا با یک سال تاخیر از اول مردادماه ۱۴۰۰ - (۲۳ جولای ۲۰۲۱) به میزبانی ژاپن آغاز شده و ایران با ٦٦ ورزشکار ١٠ زن و ٥٦ مرد در ١٦ رشته در آن حضور دارد.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۱.۵۱°    ۳۱.۹۹°