میزان ورودی واکسن از همیشه بهتر شده است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 26 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۲۶۴۲
تاریخ انتشار : شنبه ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۷
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه میزان ورودی واکسن از همیشه بهتر شده است گفت: برای گروه‌های فراخوان شده نگرانی از بابت واکسن وجود ندارد، تا پایان مرداد حدود ۷ میلیون واکسن به دست ما می‌رسد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای دکتر علیرضا رئیسی بعد از پایان هفتاد و هشتمین و آخرین جلسه این ستاد افزود: ستاد ملی مقابله با کرونا تا کنون ۵۷۳ مصوبه داشته که با حضور همه اعضا ونمایندگان سه قوه به منصه اجرا گذاشته شده است و جا دارد از زحمات همه اعضا از نیرو‌های مسلح گرفته تا صدا و سیما و روسای دانشگاه‌ها علوم پزشکی و مردم تشکر شود.

وی با اشاره به شیوع موج دلتا در جهان گفت: با وجود قدرت سرایت بسیار بالای ویروس جدید امروز بیش از ۱۶۴ کشور جهان دنیا گرفتار موج دلتا شده اند حتی در کشور‌هایی که درصد بالای واکسیناسیون انجام داده اند.

سخنگوی ستادملی مقابله با کرونا افزود: ابتلای بالای دلتا کرونا در کشور‌هایی که درصد واکسیناسیون بالایی داشته اند نشان می‌دهد دو نکته مهم است یکی اینکه کسانی که نوبت شان شده و واکسن زده اند درگیری شان بسیار کمتر از سایر افراد است بنابراین هر گروهی فراخوان شد باید به سرعت وارد سامانه نوبت دهی شود و با دریافت نوبت واکسینه شوند. دوم اینکه تجربه دیگر کشور‌ها نشان می‌دهد واکسینه شدن به تنهایی کفایت نمی‌کند و باید تا زمانی که بیشتر مردم واکسینه شوند، شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کرد.
 

آقای رئیسی با تاکید براینکه هنوز به قله درگیری‌ها در موج دلتا نرسیده ایم گفت: ۲۹ استان کشور درگیر موج دلتا شده است. میزان بستری و ورودی بیمارستان به سرعت در حال افزایش است و این یک هشدار جدی است چرا که میزان رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به زیر ۴۰ درصد سقوط کرده و اگر بخواهیم به همین منوال پیش برویم ممکن است دچار موج سهمگین تری شویم.
 
وی افزود: برغم تذکر‌های پیاپی که رستوران‌ها یکی از نقاط خطرناک این روزهاست، اما همچنان شاهد حضور مردم در این مراکز هستیم هموطنان باید به شدت از حضور در جا‌های سربسته و سرپوشیده و تجمعات پرهیز و در رعایت شیوه نامه‌ها جدی‌تر عمل کنند.
 

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: خبر خوب اینکه میزان ورودی واکسن از همیشه بهتر شده و در دو روز گذشته دو و نیم میلیون واکسن وارد شده است امروز هم واردات خواهیم داشت و تا پایان مرداد حدود ۷ میلیون واکسن به دست ما خواهد رسید.

آقای رئیسی افزود: برای افراد ۵۵ سال به بالا سامانه باز است و این افراد می‌توانند ثبت نام کنند و خواهش ما این است که افراد حتما بر اساس نوبت به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

وی با تاکید براینکه ثبت نام در سامانه به صورت تک نوبتی است گفت: افراد همان لحظه ثبت نام می‌توانند محل، روز و ساعت تزریق واکسن شان را خودشان انتخاب کنند و گروه‌های فراخوان شده هیچ نگرانی برای واکسن نداشته باشند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با تاکید براینکه طبق پیش بینی‌ها تا پایان شهریور واکسیناسیون مرحله سوم به اتمام می‌رسد، افزود: واکسیناسیون اساتید حوزه و دانشگاه، بانک‌ها، زندانیان، خبرنگاران، رانندگان سیستم حمل و نقل عمومی، ریلی، هوایی و دریایی همزمان با عید غدیر آغاز شده است و این هفته ادامه پیدا خواهد کرد.

آقای دکتر رئیسی با تاکید بر اینکه دیابتی‌ها از طریق سامانه نوبت دهی امکان ثبت نام ندارند گفت: اطلاعات دیابتی‌ها که انسولین مصرف می‌کنند موجود است و از طریق مراکز درمانی خود فراخوان می‌شوند و واکسیناسیون شان انجام خواهد شد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱.۷۹°    ۱۷.۹۹°