ازدواج دیرهنگام از عوامل ناباروری است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 26 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۲۶۷۲
تاریخ انتشار : شنبه ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۰
متخصص درمان ناباروری گفت: از علل ناباروری، بالا رفتن سن ازدواج و تمایل زوجین به دیر بچه‌دار شدن است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 دکتر چوبینه در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر گفت: ناباروری عوامل مختلفی دارد، محیطی و ژنتیکی، از عواملی که بر قدرت باروری مردان تاثیر دارد نوع و کیفیت تغذیه، زیاد نشستن و قرار دادن لب تاپ روی پا‌ها و کار کردن در محیط‌های گرم مثل نانوایی هاست.

دکتر چوبینه از دیگر عوامل ناباروری، به بالا رفتن سن ازدواج اشاره کرد و گفت: الان افراد هم در سنین بالا‌تر ازدواج می‌کنند هم دیرتر برای بچه دار شدن اقدام می‌کنند که این خودش از عوامل ناباروری است.

این متخصص با بیان این که هزینه درمان ناباروری در مراحل حاد و مشکل، بسیار بالاست گفت: اگر افراد به موقع مراجعه کنند چه بسا با یک مشاوره ساده با یک داروی ارزان قیمت مشکلشان برطرف شود.

دکتر چوبینه افزود: الان بیش از ۱۰۰ مرکز ناباروری در کشور داریم و متخصصان برجسته‌ای در این مراکز به مردم خدمات می‌دهند.

خانم دکتر اشرفی محقق درمان ناباروری پژوهشکده رویان نیز گفت: در زمینه درمان ناباروری تقریبا علمی نیست که در داخل کشور نباشد و ما از کشور‌های اطراف بیماران بسیاری داریم که برای درمان مراجعه می‌کنند.

این متخصص نیز با انتقاد از بالا رفتن سن ازدواج که از علل ناباروری است گفت: بالا رفتن سن موجب افزایش احتمال ناباروری و بروز زودهنگام بیماری‌هایی می‌شود که معمولا در سنین بالاتر بروز می‌کردند.

 

 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °