عملیات «النصر المبین» یمنی ها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 01 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۲۶۷۳
تاریخ انتشار : شنبه ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۱
سرلشکر «یحیی سریع» سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن در نشست خبری ضمن تشریح جزئیات مرحله دوم عملیات «النصر المبین» از حملات پهپادی و موشکی در این عملیات و آزاد سازی بیش از ۵۰۰ کیلومتر از استان البیضاء خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سرلشکر یحیی سریع سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن در نشست خبری جزئیات مرحله دوم عملیات «النصر المبین» را تشریح کرد.

وی با اعلام اینکه مرحله دوم این عملیات از ۲۰ ژوئیه آغاز شده و چندین روز به طول انجامیده، افزود: همه اهداف مرحله دوم که مهمترین آن‌ها آزادسازی مناطق دیگر استان البیضاء است، محقق شده است.

وی گفت: عملیات النصر المبین در مرحله دوم، آزادسازی مناطق «نعمان» و «ناطع» در استان البیضاء به مساحت ۳۸۰ کیلومتر مربع را به همراه داشت.

سرلشکر یحیی سریع تاکید کرد که مجموع مناطق آزاد شده طی دو مرحله عملیات «النصر المبین» بالغ بر ۵۰۰ کیلومتر مربع می‌شود. همچنین طی این دو مرحله علاوه بر مناطق «نعمان» و «ناطع»، مناطق الصومعة و الزاهر (در مرحله اول عملیات) در استان البیضاء نیز آزاد شدند.

وی گفت: در این عملیات گروه‌های تروریستی داعش و القاعده متحمل تلفات سنگینی شدند، شمار تلفات این گروه به ۱۶۰ نفر رسید و بیش از ۲۰۰ تروریست نیز مجروح شدند. خسارت‌های گروه‌های تکفیری طی این دو مرحله از عملیات بالغ بر ۵۰۰ کشته و ۷۶۰ زخمی است. ده‌ها تکفیری نیز در این عملیات به اسارت گرفته شدند.

سخنگوی ارتش با اعلام اینکه «یگان‌های مختلفی از نیرو‌های مسلح ما در مرحله دوم عملیات مشارکت داشتند» ادامه داد: طی عملیات «النصر المبین» ده‌ها خودرو خسارت دیده و در آتش سوخت و مقادیر مختلفی سلاح کشف و ضبط شد.

وی افزود: نیروی هوایی پهپادی یمن ۱۹ عملیات شامل عملیات‌های شناسایی و هجومی انجام داد و طی آن پایگاه‌های داعش و القاعده را هدف قرار داد.
سرلشکر یحیی سریع گفت: نیروی موشکی یمن ۱۳ عملیات را با استفاده از موشک‌های «بدر» و «سعیر» انجام داد.

وی ادامه داد: نیرو‌های مسلح با همکاری مقامات محلی روند بازگرداندن زندگی عادی به همه مناطق آزاد شده را آغاز کردند.

سخنگوی ارتش یمن تصریح کرد: مقامات ذیربط مسئولیت مستند سازی و ثبت و ضبط جنایات گروه‌های تکفیری را برعهده گرفتند که شهروندان و املاک و مستغلات آن‌ها را هدف گرفته بودند.

یحیی سریع گفت: گروه‌های تکفیری قبل، حین و پس از عملیات توسط ائتلاف متجاوز حمایت و پشتیبانی می‌شدند و مقادیر مختلفی سلاح و مهمات مهم و سنگین در اختیار داشتند.

وی در این زمینه به تجاوز ائتلاف سعودی در این عملیات اشاره کرد و اعلام کرد: ائتلاف متجاوز عربی به رهبری عربستان سعودی در جریان عملیات «النصر المبین» ۶۷ مورد حمله هوایی انجام داد.

وی افزود: مردم ما از واقعیت نقشه‌های آمریکا که توسط ائتلاف متجاوز و عوامل و مزدوران آن اجرا می‌شود، آگاه هستند.

سخنگوی ارتش تاکید کرد که نیرو‌های مسلح یمن با حمایت ساکنین استان البیضاء و قبایل آن به پاکسازی مناطق باقی مانده ادامه می‌دهند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۱.۵۹°    ۳۳.۷۹°