روحانی: کسی نمی‌تواند منکر تحول در بخش سلامت شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 07 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۲۶۸۲
تاریخ انتشار : شنبه ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۰
رئیس جمهور گفت: افتتاح طرح‌های حوزه بهداشت و درمان نشان می‌دهد تحول بزرگی در بخش سلامت هم از نظر زیرساختی و هم نیروی انسانی صورت گرفته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 حجت الاسلام حسن روحانی امروز در مراسم افتتاح طرح‌های ملی وزارت بهداشت و در سخنانی با تبریک میلاد امام هفتم به مردم ایران و مسلمانان جهان افزود: افتتاح امروز هشتاد و هفتمین افتتاحی است که از سال ۹۹ تا به امروز صورت می‌گیرد و مربوط به تخت‌های بیمارستانی و پروژه‌های بیمارستانی بود.
رئیس جمهور افزود: از سال ۹۳ یکی از اهداف مهم دولت یازدهم مساله طرح تحول سلامت بود و این طرح در سال ۹۳ آغاز شد و در دولت دوازدهم علی رغم جنگ اقتصادی این پروژه همچنان ادامه پیدا کرد.
آقای روحانی گفت: اگر این طرح تحول در دولت یازدهم و دوازدهم نبود معلوم نبود که در سال ۹۹ و سال ۱۴۰۰ در برابر کرونا چگونه می‌توانستیم مقاومت کنیم.
رئیس جمهور با اشاره به این که به ۱۱۰ هزار تخت بیمارستانی موجود، ۴۰ هزار تخت نیز اضافه شده و همچنین بیش از نیمی از ۱۱۰ هزار تخت موجود مورد بازسازی قرار گرفته است گفت: ما در طول کمتر از دو سال گذشته ۱۳ هزار تخت بیمارستانی را افتتاح کردیم.
آقای روحانی گفت: در شهریور سال گذشته در یک روز هزار و ۴۰۰ تخت بیمارستانی افتتاح کردیم و امروز هم می‌بینید که هزار و ۴۴۳ تخت بیمارستانی را در یک روز افتتاح می‌کنیم و هزاران تخت دیگر در هفته‌ها و ماه‌های آینده افتتاح خواهد شد.
رئیس جمهور ادامه داد: یک پروژه بزرگ ما در تهران بیمارستان هزار تختخوابی است که ۹۷ درصد از آن آماده شده و از هفته‌های آینده ۵۰۰ تخت آن مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.
آقای روحانی گفت: همچنین بیمارستان ۲۲۶ تختخوابی کودکان حکیم آماده افتتاح است که در هفته‌های آینده به بهره برداری خواهد رسید.
رئیس جمهور افزود: این امر نشانگر این است که یک تحول بزرگی در بخش سلامت هم از نظر زیرساختی و هم نیروی انسانی صورت گرفته است.
آقای روحانی گفت: ما در طول این هشت سال به نیروی انسانی دو برابر در زمینه بیمارستانی رسیده ایم، این بسیار مهم است که در تجهیزات و در بخش آی سی یو توانستیم تخت‌های آی سی یو را دو برابر کنیم، و نشان می‌دهد که اهتمام دولت از آغاز به بخش سلامت بوده است.
رئیس جمهور افزود: اگر همه خدمات دولت را کسی بتواند انکار کند و انصاف را به طور کامل کنار بگذارد، لااقل در چند چیز نمی‌شود کسی منکر واقعیت شود و یکی از آن بخش تحول سلامت است.
آقای روحانی گفت: در بخش سلامت، تحول هشت ساله غیر قابل انکار است، افتتاح امروز یک علامت بزرگ برای این است که خیرین ما، دولت ما، متخصصین ما، دلسوزان ما همواره تلاش کردند تا شهر‌های مختلف و استان‌های مختلف، تجهیزات و متخصصین لازم را همواره آماده به کار داشته باشند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴.۷۹°    ۲۵.۵۹°