سهم ۲۰ درصدی موتورسیکلت سوارها در تلفات جاده‌ای
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 03 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۲۷۰۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۴
مدیر کل امور معاینات بالینی سازمان پزشکی قانونی گفت: ۲۰ درصد از تلفات جاده‌ای مربوط به حوادث ترافیکی موتورسیکلت است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 فرزانه مهدی زاده، مدیر کل امور معاینات بالینی سازمان پزشکی قانونی گفت: ۲۰ درصد از تلفات جاده‌ای مربوط به حوادث ترافیکی موتورسیکلت و ۵۰ درصد تلفات آن به علت ضربه به سر است.

وی ادامه داد: این موضوع نشان دهنده رعایت نکردن قوانین و استفاده نکردن از کلاه ایمنی است.

مهدی زاده افزود: ۶۰ درصد از این آمار افرادی هستند که در سنین ۱۸ تا ۵۰ سال قرار دارند و این نشان می‌دهد که جوانان و نوجوانان آمار بیشتری در این تصادفات دارند. حدود ۵۰ درصد تلفات هم مربوط به جاده‌های بین شهری است که امیدواریم با رعایت قوانین از این آمار‌ها کاسته شود.

مهدی زاده افزود: آمار تلفات تصادفات مربوط به موتورسیکلت و ضربه به سر موتورسوار رقم بسیار بالایی است و از هر دو نفر موتورسوار که به علت رعایت نکردن قوانین فوت می‌کنند یک نفر به علت ضربه به سر جان می‌دهد.

وی گفت: دیدن اجسادی که به خاطر رعایت نکردن ایمنی در رانندگی موتورسیکلت به سازمان ارجاع می‌شوند، بسیار ناراحت کننده است به ویژه درباره کسانی که در سنین پایین‌تر قرار دارند.

مدیرکل امور معاینات بالینی سازمان پزشکی قانونی افزود: مادامی که استفاده معقولی از این وسیله نقلیه شود و قوانین به صورت همه جانبه رعایت شوند چه برای حمل بار و چه برای نوع رانندگی؛ آمار تلفات هم کاهش خواهد یافت.

وی گفت: در کوتاه مدت قوانین می‌تواند کمک کننده باشد، اما فرهنگ سازی کار بسیار درستی است، ولی نتیجه آن در دراز مدت مشخص خواهد شد و همه بدانند که اتفاق همیشه برای همسایه نیست، به سلامت خود فکر کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۱.۵۱°    ۳۱.۹۹°