نامه دکتر نمکی به رهبر معظم انقلاب
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 01 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۲۷۴۲
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۵
وزیر بهداشت در نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب برای تعطیلی دو هفته‌ای نوشت: شاید دو هفته تعطیلی جدی و ایستادگی و به کارگیری نیرو‌های نظامی و انتظامی و برخورد محکم با شکستن پروتکل‌ها بتواند تا حد قابل توجهی از چرخش ویروس و بار بیمارستان‌ها و فشار نفس‌گیر بر همکاران ما بکاهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، دکتر کیانوش جهانپور مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تایید این نامه و متن آن تصریح کرد وزیر بهداشت در این نامه تاکید کرده ضروری است شرایط مراکز درمانی در شورای عالی امنیت ملی مطرح گردد.
وزیر بهداشت در ادامه این نامه گفت: در این خیز کرونا اگر تخت هم داشته باشیم نفر نداریم، مستهلک شدن و تخریب مستمر نیروی انسانی و زیرساخت‌های بخش سلامت نزدیک است و اگر خدای ناکرده رخ دهد فاجعه‌ای عظیم و غیر قابل جبران است.
دکتر سعید نمکی در بخش دیگری از این نامه تصریح کرد: در این ایام گذار مداخله جدی حضرتعالی و به صحنه آوردن کلیه امکانات کشور برای مقابله جدی با این موج ویرانگر ضروری است. هر لحظه دیرتر تصمیم بگیریم ابعاد فاجعه وسیع‌تر و آوار آن بر دوش کشور سنگین‌تر خواهد شد.
وزیر بهداشت همچنین افزود: شاید دو هفته تعطیلی جدی و ایستادگی و به کارگیری نیرو‌های نظامی و انتظامی و برخورد محکم با شکستن پروتکل‌ها بتواند تا حد قابل توجهی از چرخش ویروس و بار بیمارستان‌ها و فشار نفس‌گیر بر همکاران ما بکاهد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۱.۵۹°    ۳۳.۷۹°