افزایش ۳ برابری مأموریت‌های اورژانس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 05 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۲۷۹۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۹
رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: با توجه به اینکه در پیک جدید کرونا قرار گرفته‌ایم مأموریت‌های اورژانس به سه برابر افزایش یافته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  پیر حسین کولیوند در آئین رونمایی از نخستین اتوبوس آمبولانس ملی در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام با بیان اینکه میزان تماس با اورژانس بیماران کرونایی دو و نیم تا سه برابر هفته‌های گذشته است، گفت: با توجه به اینکه در پیک جدید کرونا قرار گرفته ایم ماموریت‌های اورژانس به دو و نیم تا سه برابر افزایش یافته است.

رئیس سازمان اورژانس کشور افزود: همکاران ما با تمام توان در حال خدمت رسانی هستند و بیمارانی که از طریق اورژانس منتقل می‌شوند در بیمارستان‌ها بلاتکلیف نخواهند ماند.

وی با بیان اینکه یک اقدام جهادی و انقلابی در اورژانس کشور اتفاق افتاده است، گفت: اورژانس در طرح واکسیناسیون شرکت کرده اند که تا پیش از این صف‌های طولانی و اذیت کننده‌ای برای هموطنان ایجاد شده بود که برای تزریق واکسن معطل می‌ماندند که در این شرایط همکاران اورژانس و ستاد به جای استراحت وارد میدان شدند و در کل کشور امروز به طور تقریبی صفی وجود ندارد.

کولیوند ادامه داد: اورژانس در قالب طرح ضربتی وارد این اقدام شده که در شهر‌هایی از جمله تهران چهار تیم ویژه عملیاتی داریم که در هر نقطه‌ای که صفی وجود داشته باشد در کوتاه‌ترین زمان ممکن مراجعه و کار‌ها را به اتمام می‌رسانند.

وی بیان کرد: حتی اگر افرادی قادر به مراجعه به مراکز واکسیناسیون نباشند، موتور آمبولانس‌هایی در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه به همین منظور از بالگرد‌ها نیز برای مناطق صعب العبور و دور استفاده استفاده می‌شود عنوان کرد: مراکز ثابت خودرویی نیز برای واکسیناسیون در نظر گرفته شده که رضایتمندی بسیار خوبی در بر داشته است.

کولیوند با اشاره به ظرفیت تزریق روزانه واکسن کرونا گفت: این ظرفیت وجود دارد که فعالیت‌ها را به صورت شبانه روزی در این بخش انجام دهیم به میزانی که مراجعه کننده برای واکسیناسیون وجود داشته باشد کار را انجام و در واقع ظرفیتی برای خود مشخص نکرده ایم.

وی ادامه داد: کار ما اورژانس پیش بیمارستانی است و برای بیمارانی که منتقل کردیم به طور قطع پذیرش می‌گیریم.

رئیس سازمان اورژانس کشور با اشاره به کمبود آمبولانس در کشور گفت: ٢ هزار مجوز هم اکنون برای خرید آمبولانس داریم این در حالی است که اگر بتوانیم تولید داخلی داشته باشیم دیگر نیازی به واردات نداریم.

وی با بیان اینکه به آمبولانس در اورژانس نیاز جدی داریم تصریح کرد: مراکز بهداشتی، بیمارستان ها، نیرو‌های مسلح، هلال احمر، خیریه‌ها و بخش‌های خصوصی نیز که کار بهداشت و درمان انجام می‌دهند به این آمبولانس‌ها نیاز دارند.

کولیوند ادامه داد: نیاز به آمبولانس در کشور وجود دارد و با همت خودروسازان در صورتی که تا عید بتوانیم این خبر خوب را بدهیم این نیاز رانیز توسط خودروسازان داخلی مرتفع خواهد شد.

رئیس سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه هم اکنون به سه تا چهار هزار دستگاه آمبولانس نیاز داریم، گفت: این در حالی است که اگر این اتفاق صورت نگیرد مجبور هستیم تا دوباره از خارج کمک بگیریم.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴.۵۹°    ۲۴.۹۹°