کرونا؛ ویروس رسوا کننده ای است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 01 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۲۸۳۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۶
دکتر سوری اپیدمیولوژیست به همکاران خود توصیه کرد: از آنجایی که رفتار کرونا ویروس قابل پیش بینی نیست لذا از قضاوت رفتار آن خودداری کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر "حمید سوری" اپیدمیولوژیست در گفتگو تیتر امشب از سویه دلتا کرونا گفت و به تفاوت‌های آن با سویه‌های گذشته خود پرداخت و گفت: کرونا هم برای بقای خودش هوشمندانه در حال تلاش است و دائم در حال تغییر ماهیت ژنتیکی است.

دکتر سوری از قدرت نفوذ ویروس کرونا گفت و افزود: ویروس ووهان چینی در روز‌های نخست (اسفند ۹۸) ضعیف‌تر از سویه دلتا کرونا بوده اند.

او گفت: ویروس‌هایی از خانواده کرونا مانند سارس یک بیماری نوپدید و جدید است. بهمین دلیل نمی‌توانیم رفتار این ویروس را به درستی بشناسیم.

او با بیان اینکه کرونا تاریخ انقضا ندارد ، گفت: نمی‌توان پایان آن را پیش بینی کرد، اما باید با الگو‌های بومی و منطقه‌ای آن را کنترل کرد.

دکتر حمید سوری گفت: اپیدمی کرونا با رفتار و شیوه زندگی ما انسان‌ها مرتبط است.

رئیس کمیته کشوری اپیدمیولوژیست کرونا با بیان اینکه الگو‌های مدیریتی در اپیدمی وابسته به تصمیمات بومی و محلی است، افزود: برای همه نقاط کشور نمی‌توان نسخه واحد پیچید و از این رو لازم است تصمیمات بر مبنای ظرفیت‌های محلی برنامه ریزی شود.
رئیس گروه واکنش سریع کووید ۱۹، از آغاز پویش واکسیناسیون کامل در برخی از مناطق جنوب و جنوب شرقی کشور به ویژه مناطق جنوب استان سیستان و بلوچستان از اواسط تیر ماه ۱۴۰۰ گفت و افزود: واکسیناسیون حداکثری با همکاری تمام قسمت‌ها آغاز شده است. پوشش واکسیناسیون در سیستان و بلوچستان و در گروه‌های هدف به ۶۵ درصد رسیده است.
دکتر اپیدمیولوژیست از کاهش رعایت پروتکل ها گفت و افزود: دستورالعمل های بهداشتی باید رعایت شود تا اثر بخشی آن حاصل شود.
 
دکتر "دهقان" معاون درمان بیمارستان امام خمینی (ره) هم از وضعیت این بیمارستان در مداوای بیماران کرونایی گفت و افزود: پیک پنجم پیش از آنکه پیک چهارم به اتمام برسد آغاز شد و مراجعات سرپایی ما را چهار برابر کرد.
 
او گفت: بطور متوسط، روزانه بین 80 تا 90  نفر بیمار کرونایی در بیمارستان بستری می شوند و در حال حاضر بیمارستان امام خمینی 500 بیمار کرونایی بستری  کرده است.
 
دکتر دهقان از ادامه درمان بیماران غیر کرونایی گفت و افزود: در حال حاضر نیمی از تخت های بیمارستان به بیماران کرونایی اختصاص یافته است.
معاون درمان بیمارستان امام خمینی گفت: قله پیک پنجم هنوز مشخص نیست و آمار مبتلایان به عدد ثابتی نرسیده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵.۴°    ۱۵.۹۹°