تزریق واکسن به کادر درمان مراکز نگهداری معتادان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 26 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۲۸۵۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۳
مدیرکل درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر از آغاز واکسیناسیون مددجویان و کادر درمان مراکز ماده ۱۶ (نگهداری معتادان متجاهر) علیه بیماری کرونا خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
تویسرکان منش، مدیرکل درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: معتادان به مواد مخدر به دلیل استفاده از مواد و شرایط نامناسب زندگی، تغذیه و سکونت، دچار ضعف سیستم ایمنی هستند.

وی افزود: سیستم ایمنی بدن، مهمترین سد دفاعی در برابر ویروس کرونا است و با ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن، فرد مستعد ابتلا به بیماری می‌شود، بنابراین این افراد طبق شیوه نامه‌های ملی که برای واکسیناسیون وجود دارد، بعد از کادر درمان، به نوعی مانند بیماران پیوندی و دیالیزی جزء گروه‌های آسیب‌پذیر محسوب می‌شوند.

مدیرکل درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر بیان کرد: اوایل اردیبهشت سالجاری از وزارت بهداشت خواستیم، مددجویان(معتادان متجاهر) را که در مراکز ماده ۱۶ نگهداری می‌شوند، در اولویت دریافت واکسن کرونا قرار دهد و همچنین توضیح دادیم که کارکنان و و مددکاران این مراکز شرایط خاص و حساسی دارند و بعد از کادر درمان، یکی از پرریسک‌ترین کار‌ها، فعالیت‌هایی است که آنان انجام می‌دهند.

تویسرکان‌منش بیان کرد: مصرف مواد مخدر به تدریج با گذشت زمان، سبب تضعیف ریه بیماران(معتادان) می‌شود و بدن را مستعد ابتلا به بیماری‌های عفونی همچون کرونا می‌کند.

وی افزود: همچنین براساس مطالعات آماری، موادمخدر باعث سرکوب سیستم ایمنی بدن می‌شود و این سرکوب، ورود ویروس به بدن را تسهیل می‌کند و با تاثیر سوء بر سیستم ایمنی، بیمار معتاد را مستعد مبتلا به بیماری می‌کند که به همین منظور، واکسیناسیون مددجویان و کادر درمان مراکز ماده ۱۶ با پیگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر و موافقت وزیر بهداشت آغاز شده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۱.۵۹°    ۳۴.۷۹°