واکسیناسیون ۳۰ درصدی فرهنگیان در کمتر از یک هفته
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 03 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۲۹۰۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۴
مدیر کل دفتر تندرستی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، گفت‌: به طور میانگین در حدود ۳۰ درصد فرهنگیان درکل کشور تا به امروز (سه شنبه ۱۲ مرداد) واکسینه شده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  "محمدمحسن بیگی" درباره واکسیناسیون فرهنگیان گفت: به طور میانگین در حدود ۳۰ درصد فرهنگیان درکل کشور تا به امروز واکسینه شده اند.

او افزود: آمار واکسیناسیون در برخی شهر‌ها بالاست، تزریق واکسن در مناطق و شهر‌های کوچک رو به اتمام است، زیرا تراکم پایین‌تر است و ظرفیت واکسیناسیون آنجا دچار چالش نیست.

 مدیر کل دفتر تندرستی و سلامت وزارت آموزش و پرورش درباره کندی روند واکسیناسیون فرهنگیان تهرانی گفت: تزریق واکسیناسیون استان‌ها با هم متفاوت است. در برخی از استان‌ها فرهنگیان تا ۶۰ درصد واکسینه شده اند.
بر اساس اعلام وزارت بهداشت، واکسیناسیون فرهنگیان از  اعلام کرده است که تا ۲۵ مرداد مرحله اول واکسیناسیون فرهنگیان به اتمام خواهد رسید، اما با توجه به اینکه هنوز کمتر از ۲۰ درصد از فرهنگیان تهرانی واکسینه شده اند این احتمال وجود دارد که این زمان تمدید شود.

محسن بیگی اظهار کرد: در این طرح همه عواملی که با مدرسه در ارتباط هستند از جمله خدمتکاران و رانندگان سرویس مدارس تحت پوشش واکسیناسیون قرار می‌گیرند و با توجه به تصمیم استانداری‌ها در پایگاه‌های مشخص شده برای واکسیناسیون یا در خود مدارس واکسینه می‌شوند.

 مدیر کل دفتر تندرستی و سلامت وزارت آموزش و پرورش اولویت واکسیناسیون فرهنگیان را بر اساس فهرستی که در اختیار وزارت بهداشت قرار داده می شود اعلام کرد.
 
طرح نمادین واکسیناسیون فرهنگیان کشور هفت مرداد ۱۴۰۰ همزمان با عید سعید غدیر خم و شروع رسمی از ۹ مرداد ۱۴۰۰ آغاز شد و حداکثر یک میلیون و ۲۵۰ هزار معلم و فرهنگی کشور علیه کرونا تا ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ واکسینه می‌شوند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۱.۵۱°    ۳۱.۹۹°